Analiza MTS – Podsumowanie

Analiza rynku za pomocą Matt Trend Strategy – podsumowanie

Tydzień analiz już za nami. W materiałach promocyjnych strategii zapowiadałem, że skuteczność metody wynosi około 80% – w testach wyszło jednak nieco poniżej. Dlaczego? Wyznawcy teorii spiskowych stwierdzą najprawdopodobniej, że jestem oszustem i próbuje wyłudzić pieniądze – prawda jest jednak nieco bardziej przyziemna. Jest to Matt TREND Strategy – jak sama nazwa wskazuje ta strategia nie sprawdza się zawsze. Działa najlepiej w trendzie i wtedy powinno się ją wykorzystywać.

 

Należy pamiętać, że strategia oparta jest na Martingale z limitami więc ogólna skuteczność nie ma absolutnie znaczenia. Najbardziej wartościowymi informacjami z tego artykułu są godziny inwestowania oraz maksymalna seria przegranych.

 

Ogólna skuteczność – na początku tego wpisu oraz podczas analiz z poprzednich dni wspomniałem o tym, że strategia nie została zbudowana po to, aby inwestować nią cały dzień i w każdej sytuacji. Jest to strategia, która najlepiej sprawdza się w trendzie choć myślę, że skuteczność na poziomie 74% jest całkiem niezłym wynikiem.

 

  •  Ogólna skuteczność: 74%
Skuteczność w trendzie – do tego właśnie została stworzona ta metoda! Jeżeli inwestujesz podczas trendu to możesz osiągnąć bardzo dobrą skuteczność. W trendzie wygenerowane zostały 30 sygnały z czego 26 było skutecznych. Daje to wydajność na poziomie 86%.

  • Skuteczność w trendzie: 86%
Seria przegranych – jest to ważny aspekt ponieważ strategia opiera się na Martingale z limitami (do 5 przegranych). Tak naprawdę skuteczność mogłaby wynosić 50%, a i tak byłbyś na plus pod warunkiem, że nie przegrywałbyś seriami. W przypadki tej analizy najdłuższa seria przegranych wynosi 2 więc jest to bardzo dobry wynik, który zapewnia bezpieczeństwo.

  •  Najdłuższa seria przegranych: 2

 

Godziny inwestowania – przyznam szczerze, że nigdy nie sprawdzałem skuteczności dzieląc sesje na godziny. Bardzo zaskoczył mnie słaby wynik sesji popołudniowych ponieważ wyniósł on tylko 68%. O poranku jak to o poranku najgorzej jest od 6:00 do 8:00 – później rynek zaczyna tworzyć trendy i to podnosi skuteczność do poziomu 71%. Miażdżący wynik udało się osiągnąć w godzinach od 15:00 do 18:00. W tym czasie strategia osiągnęła wydajność 88%

 

  • Od 6:00 do 11:00 – 71%
  • Od 11:00 do 15:00 – 68%
  •  Od 15:00 do 18:00 – 88%

Szukasz bezpiecznego brokera? Sprawdź IQ Option lub uTrader

 

One thought on “Analiza MTS – Podsumowanie

  1. Skuteczność jak widać jest niesamowicie wysoka. Nie rozumiem tych wszystkich, którzy zarzucają Ci oszustwo. Ciekawe, czy oni byliby w stanie chociaż zbliżyć się do takich wyników…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *