Chartlo.com – Długoterminowe zagrania

Wczoraj przeglądając wykresy znalazłem oznaczenia na wykresach, którymi markowałem powiadomienia wygenerowane przy pomocy systemu doboru wykresów. Przyznam, że po po kilku dniach przestawałem monitorować jak dalej podąża cena i po prostu brałem się za analizowanie kolejnych sygnałów. Tymczasem zauważyłem, że można wyłapać bardzo fajne perełki, które przy stosunkowo niskim ryzyku pozwalają na zrobienie nawet 500% na jednej transakcji. Jednak taki proceder trwa około miesiąca dlatego myślę, że fani długoterminowych inwestycji będą całkiem zadowoleni. Poniżej podrzucam kilka screenów na których oznaczone są miejsca wygenerowania sygnałów oraz potencjalne miejsca gdzie można było otworzyć pozycję (analizowane Stochasticem). Oczywiście każdy może powiedzieć sobie, że tak po prostu narysowałem sobie te strzałki w dowolnych miejscach tak, aby dobrze to wyglądało. Dla wiarygodności podrzucam film, w którym demonstruję system i pokazuję między innymi sygnały i w niektórych miejscach widać dawne oznaczenia, których na nagraniu po prostu nie zauważyłem.

Zarejestruj się już teraz i testuj system za darmo! Rejestracja

USDCAD

Na tym wykresie praktycznie każde zagranie okazało się sporym sukcesem patrząc długoterminowo. No może poza ostatnim zagraniem, o którym ciężko się wypowiedzieć ponieważ minęło bardzo niewiele czasu od momentu oznaczenia powiadomienia na wykresie. Pierwsze zagranie na wzrost pozwoliło zarobić 1.75% co przy mnożniku x50 dałoby zysk na poziomie 87% . Oczywiście bardzo trudnym jest zamknąć pozycję idealnie w najwyższym jej punkcie, ale zaznaczam, że zadaniem tego wpisu jest zaprezentowanie możliwości, a nie sugerowanie zagrań. Kolejne zagrania pozwoliłyby na zarobienie 2.95% co w przełożeniu na mnożnik x50 dałoby około 148% maksymalnego zysku. Całkiem nieźle.

AUDUSD

Na powyższym wykresie udało się złapać trend praktycznie od samego początku. Nie zwracaj uwagi na ostatnie zagranie ponieważ tak jak mówię – są to miejsca gdzie zostały wygenerowane powiadomienia. Decyzje transakcyjne podejmujmy na podstawie jakichś wskaźników co pozwoli lepiej złapać trend w korekcie. Licząc od pierwszego zagrania cena wzrosła aż o 3.60% co dałoby zysk przy mnożniku x50 na poziomie 180% postawionej kwoty. Co najciekawsze to fakt, że praktycznie od samego początku jesteśmy na plusie – w początkowej fazie trendu nie ma większych korekt, które mogłyby nas niepokoić. Dzień po dniu cena rosła. Dodam, że cały ten proces trwał 24 dni.

EURUSD

Na najpopularniejszej parze walutowej też bardzo dużo się działo. Pierwszy sygnał był jak najbardziej zyskowny i pozwolił zarobić bardzo duży procent. Licząc maksymalny zysk do korekty to 1.58%, a w przypadku zagrania długoterminowego można było zarobić aż 3.32% co kolejno dałoby 79% i 166%. Dla uczciwego osądu trzeba przyznać, że drugie zagranie nie było najwyższych lotów. Nawet wskaźniki nie pozwoliłyby uniknąć tak dużego załamania rynku co najprawdopodobniej spowodowałoby stratę na poziomie 66%. Jeżeli ktoś ustawiłby SL na 70% to uchroniłby się przed przegraną.

USDNOK

Cóż ja więcej mogę dodać? Cena od momentu wygenerowania powiadomienia spadła o 4.94% co przy mnożniku x50 dałoby zysk na poziomie 247% w ciągu 19 dni. Praktycznie w żadnym momencie nie byliśmy zagrożeniu utratą depozytu ponieważ cena, ani razu nie wzniosła się powyżej poziomu otwarcia pozycji. Oczywiście przymykam oko w tym momencie na cenę ask i bid dla ułatwienia obliczeń.

USDSEK

Na tym wykresie znalazłem tylko jedną pozycję otwartą na ustawieniach pozwalających wyszukiwać tego typu wykresów dlatego dla jednolitości wpisu uznałem, że innymi parametrami zajmę się w oddzielnym wpisie. Tutaj pojawił się jeden sygnał, który pozwolił na zarobienie maksymalnie 3.37% co daje około 168% zysku z jednej transakcji. Według mnie to naprawdę niezły wynik. Tak jak wspomniałem ciężko jest zamknąć pozycję idealnie w takim miejscu dlatego osobiście proponuję ustawić jakieś sztywne parametry. Dlatego przetestuj, sprawdź powiadomienia, zobacz jak bardzo cena podążała zgodnie z sygnałem i wybierz sobie stałe parametry na przykład 120% zysku i 60% straty.

EURCAD

Ostatni wykres na dzisiaj. Niestety tutaj nie jest już tak różowo jednak myślę, że przy odpowiednim poziomie SL i tak moglibyśmy wyjść na plus. Tak więc pierwsze dwa zagrania pozwoliłyby długoterminowo zarobić około 1.85% co przekłada się na 92.5% zysku. Trzecie zagranie to całkowita klapa i nawet SL by nas nie uratował ponieważ strata jest na poziomie 101%. Przypominam, że na IQ Option nie można wpaść w ujemny balans dlatego opcja po stracie 100% zostanie automatycznie zamknięta. Ostatniego zagrania pozwolę sobie nie komentować ponieważ minęło zbyt mało czasu, aby wydać werdykt.

Tak więc to tyle. Przytoczyłem Ci kilka bardzo ciekawych wykresów na których można było zarobić setki procent. Osoby testujące system mogą zapytać dlaczego jest tak mało powiadomień – otóż dlatego, że jeżeli raz pojawiło się powiadomienie na przykład na EURUSD to nie oznaczałem drugi raz tego powiadomienia zakładając, że nie ma sensu otwierać tak wielu pozycji na jednym trendzie. Dlatego każde z tych powiadomienie jest tym pierwszym, a kolejne były ignorowane. Dopiero przy kolejnym podejściu do testów dodawałem kolejne sygnały. Poniżej moje ustawienia, które pozwalały na generowanie tego typu sygnałów. Niektóre mogły być na interwale jednogodzinnym ponieważ testowałem to naprzemiennie i nie jestem teraz w stanie odróżnić, które jest które. 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *