Opcje Binarne: Czy można z tego żyć?

Czy z opcji binarnych da się żyć?

Jestem przekonany, że bardzo wielu początkujących graczy choć raz w życiu zadało sobie to pytanie. W tym wpisie postaram się przedstawić Ci jakie jest moje zdanie w tej kwestii i poprzeć to kilkoma argumentami. Wszyscy, którzy grają na opcjach binarnych i wiedzą, że to nie jest ściema wiedzą, że na tym można naprawdę ładnie zarobić – największy kłopot jest z utrzymaniem regularności. Nie jest sztuką jednego dnia zarobić 50 dolarów – sztuką jest wygrywać 22 dni w miesiącu (nie liczę weekendów).

Da się żyć, ale czy warto?

Znam osobiście przynajmniej 5 osób, które żyją z opcji binarnych i nie mają żadnego innego źródła dochodu. Nie da się ukryć, że osoby, które należą do tych 10%, które zarabiają na opcjach potrafią zarabiać miesięcznie nawet kilkaset tysięcy złotych. We wstępie wspomniałem o regularności – to faktycznie jest spory problem ponieważ bardzo wiele zależy od warunków na giełdzie. Jeśli w danym miesiącu warunki będą bardzo nieprzyjemne to możesz zarobić dużo mniej niż oczekiwałeś, lub być nawet na minusie.

Mówi się, że osoby, które prowadzą swoją działalność mają nieregularny dochód, ale jeśli spojrzysz na zarobki tradera opcji binarnych to dopiero poznasz czym jest prawdziwa nieregularność. Przykład z życia: mój dobry znajomy jednego miesiąca zarobił 38 tysięcy złotych. Następnego miesiąca jego dochód był o wiele niższy ponieważ wyciągnął ledwo 2000 złotych. Kiedy prowadzisz swoją firmę to wiesz, że masz jakąś bazę klientów i jakąś minimalną średnią kupujących, która gwarantuje Ci przeżycie. W przypadku giełdy nie masz żadnej gwarancji – wszystko zależy od Ciebie i od warunków jakie panują na giełdzie. Jeśli źle dopasujesz strategię do warunków to twój stosunek zwycięstw do przegranych będzie niski.

Nie zamierzam Cię odstraszać od opcji binarnych ponieważ to naprawdę genialna sprawa. Nie będę ukrywał, że nie żyję z opcji binarnych. Ja na tym dorabiam całkiem dobre pieniądze, które pozwalają mi inwestować w większe przedsięwzięcia. Dokładnie takie rozwiązanie polecam innym osobom – traktować opcje binarne jako formę dorobienia sobie kilku/kilkunastu tysięcy złotych każdego miesiąca.

Musisz zadać sobie jedno bardzo ważne pytanie…

Musisz zastanowić się czy inwestowanie jest twoją pasją. Czy kochasz to robić. Czy uwielbiasz czuć stres podczas każdej sesji tradingowej. Jeśli inwestowanie jest Twoją pasją to jestem pewien, że pewnego dnia zdobędziesz na tyle duże umiejętności, aby móc godnie żyć z tego rodzaju inwestycji. Jeśli jednak masz na swoim utrzymaniu rodzinę i zamierzasz rzucić pracę po to, aby inwestować w opcje binarne to nie rób tego.
Większość ludzi, którzy zaczynają zabawę z opcjami binarnymi traci swój pierwszy depozyt więc nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę. Zdobywaj wiedzę, ucz się na koncie demo, aż pewnego dnia dojedziesz do momentu kiedy będziesz mógł grać kilka dni w tygodniu, aby mieć całkiem niezłe kieszonkowe.

Jeśli masz do mnie pytanie to pisz na Facebooku lub na Twitterze 🙂

One thought on “Opcje Binarne: Czy można z tego żyć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *