Dlaczego ilość otwieranych pozycji ma znaczenie?

W swoich filmach oraz artykułach bardzo często informuję o tym jak wiele pozycji dziennie otwierać, ale nie oszukujmy się – te uwagi większość ludzi ma gdzieś ponieważ w ludzie mają mało pieniędzy na koncie i wolą otworzyć więcej pozycji, aby więcej zarobić. Mówiłem również o tym, że opcje binarne to nie jest sposób na nagłe zwiększenie swojego kapitału – jeżeli masz dużo pieniędzy to dużo zarabiasz, jeżeli masz mało pieniędzy to zarabiasz mało.

Skupienie i oszczędność czasu

Inwestowanie w opcje binarne wymaga ogromnego skupienia i dobrej zręczności. Jeżeli otwierasz wiele opcji dziennie wygenerowanych przez skutecznie przefiltrowaną strategię to trading zajmuje trochę czasu. Naturalnym dla człowieka jest to, że nie możemy być maksymalnie skupieni przez wiele godzin ponieważ zwariowalibyśmy. Spójrz na siebie w pracy – jeżeli Twoja praca jest umysłowa to zastanów się ile tak naprawdę czasu poświęcasz na pracę w maksymalnej koncentracji? Zakładam, że będzie to mniej niż 2 godziny.

Jeżeli zmniejszysz liczbę otwieranych pozycję, a co za tym idzie o wiele skrócisz czas inwestowania to będziesz o wiele bardziej skupiony podczas sesji. Twój mózg nie będzie przemęczony i pozwoli Ci to na większą efektywność zagrań.

Matematyczne szanse

Ten argument oparty jest na zwyczajnym prawdopodobieństwie. W teorii na wygranie opcji mamy 50% szans. Więc jeżeli otwieramy 100 pozycji to mniej więcej 50 będzie trafionych. Otwieranie powiedzmy 3 pozycji dziennie rozkłada ten proces w czasie na miesiące, a nawet lata. Nawet jeżeli przegrasz po kilku miesiącach to będzie już po paru wypłatach i nie stracisz wszystkiego. Mówiąc, krótko – szybciej wypstrykasz się z forsy otwierając 100 pozycji tygodniowo niż kilkanaście. Jeżeli dodamy do tego zmęczenie umysłu i brak skupienia to możemy bardzo łatwo nadziać się na niefortunną serię przegranych.

Mniej stresu

Chyba tutaj nie muszę zbyt wiele tłumaczyć, prawda? Po prostu jeżeli otwierasz mniej pozycji to mniej czasu spędzasz na oczekiwaniu, aż Twoje pozycje się zamkną. Nie ma co się oszukiwać, ale większość ludzi nie jest urodzonymi inwestorami, którzy nie odczuwają stresu podczas inwestycji. Każdemu z nas towarzyszy napięcie podczas codziennego tradingu i nie jest to oznaka słabości – po prostu zbyt, krótko grasz na prawdziwe pieniądze i tyle.

Mam nadzieję, że powyższe argumenty przekonały Cię do tego, że nawet jak masz mało pieniędzy, a Twoja podstawowa stawka inwestycji wynosi $1 to bardziej opłaca się inwestować bezpiecznie (kilka opcji dziennie) niż narażać się na ryzyko otwierając dziesiątki pozycji. Z perspektywy wielu miesięcy ograniczenie liczby zagrań jest o wiele bardziej korzystne, a co za tym idzie zwiększają się profity inwestorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *