EasyTrade – Poznaj opcje waniliowe!

Kilka dni temu nagrałem film, w którym zaprezentowałem nowy instrument zastępujący opcje binarne w Unii Europejskiej. Film został bardzo ciepło przyjęty więc postanowiłem, że będę kontynuował temat i w najbliższym czasie pojawią się strategie związane właśnie z tym instrumentem.

Jak to działa?

Instrument jest lepszy od opcji binarnych z tą różnicą, że zyski naliczane są na podstawie tego jak bardzo mamy rację. Warto zaznaczyć, że technologia easyTrade nie ogranicza Twojego potencjału. Jeżeli warunki będą korzystne to Twoja transakcja cały czas będzie zyskiwać. Nie możemy jednak stracić więcej niż postawiliśmy.

Instrument znajduje się u brokera easyMarkets i jest on bardzo podobny do FX Options czyli następcy opcji binarnych od IQ Option. Korzystając z poniższego linku możesz założyć swoje konto na easyMarkets. Pamiętaj, aby je szybko zweryfikować ponieważ broker blokuje niaaktywne konta.

Inwestowanie w praktyce

Otwierając pozycję mamy spory spread zaczynający się od 4 pipsów i sięgający nawet do 15 pipsów. Jest to bardzo dużo i część osób może się zniechęcić. Jednak jeżeli otwieramy pozycje na niskiej zmienności i wychodzimy na wysokiej to możemy na tym skorzystać.

Plusem jest to, że nie mamy tutaj żadnego Stop Loss, ani Take Profit. Daje nam to o tyle dużą przewagę, że jeżeli cena się zawaha to nie zamknie nam pozycji tak jak ma to miejsce na forex. Tutaj pozycja może wygasnąć sama po określonym czasie lub możemy zamknąć pozycję ręcznie.

Na powyższym zagraniu zarobiłem na czysto 174% zainwestowanej kwoty. Wszedłem na niskiej zmienności około 5:00, a pozycja została zamknięta z palca około 8:00. W momencie otwierania pozycji spread wynosił 5 pipsów więc nie ma dramatu. W najbliższych dniach pojawi się strategia według, której rozgrywałem tę pozycję.

Trochę informacji o EasyMarkets

  • Regulacja: CySEC
  • Minimalny depozyt: 400 PLN
  • Zwroty: Nieogarniczone
  • Minimalna wartość transakcji: 93 PLN

Na co uważać?

Problemem tak jak wspomniałem jest spread, który wynosi od 4 pipsów do nawet 15 pispów. Jeżeli będziesz próbował inwestować tak jak na opcjach binarnych to najprawdopodobniej się przejdziesz dlatego, że nie będziesz w stanie wykręcić odpowiednio dużych zysków, aby pokryć potencjalne straty.

Podczas niektórych wydarzeń ekonomicznych (tych najsilniejszych) bardzo mocno rozszerza się spread. Dlatego jeżeli chcemy rozegrać jakieś wydarzenie ekonomiczne to musimy upewnić się, że spread się nie zwiększa.

One thought on “EasyTrade – Poznaj opcje waniliowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *