EURUSD może spaść przez dane zamówień fabrycznych

  • Euro może spadać na niemieckie zamówienia fabryczne
  • Największa gospodarka strefy euro jest podatna na zagrożenia
  • Jeśli Niemcy wejdą w recesję, to co?

EUR / USD może spaść, ponieważ Niemcy przygotowują się do ujawnienia danych dotyczących zamówień fabrycznych. Prognozy są na poziomie 0,3% w stosunku do poprzednich na poziomie -1.0%. Francuska gospodarka zatarła się ostatnio, podczas gdy Włochy popadły w techniczną recesję, a największa gospodarka w strefie euro tylko wąsko unikała losu tego ostatniego.

Wpływ wojen handlowych na chińską gospodarkę wywarł negatywny wpływ na wzrost Niemiec. Największa gospodarka w strefie euro tylko nieznacznie opuściła recesję w ostatnim czasie, gdy Francja się rozpada i Włochy popadły w recesję. Wpływ wojen handlowych na chińską gospodarkę wpłynął także na wzrost Niemiec, np. Brexit wywołuje niepewność. EBC dostrzega powagę sytuacji i potencjalne przeszkody stojące przed UE w 2019 roku.

Oczekuje się, że ogólny wzrost spowolni, a Niemcy – od których wiele krajów zależy  – są podatne na recesję. Otwiera to drogę do potencjalnie katastrofalnego kryzysu strefy euro, ponieważ UE przygotowuje się do wyborów do Parlamentu Europejskiego wiosną. W tych okolicznościach dane niemieckie mogą być ściślej monitorowane niż wcześniej, ponieważ handlowcy próbują ocenić perspektywy dla Europy. W najbliższej przyszłości kurs EUR / USD może spaść po ponownym przetestowaniu 1.1478 i może zbliżyć się do poziomu 1.1358, jeśli dane zawiodą. I odwrotnie, jeśli raport będzie lepszy niż oczekiwano, para może dążyć do 1,1435. Na razie kurs EUR / USD krąży około 1.1406, prawdopodobnie czekając na wynik nadchodzących danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *