Jak grać w opcje binarne? Część 1

Kilka dni temu opublikowałem film na moim kanale YouTube, który spotkał się z naprawdę dużym zainteresowaniem. W owym filmie opowiedziałem “jak grać” w opcje binarne, na co zwracać uwagę na początku i wiele innych. Postanowiłem, że seria ta będzie organizowana również w wersji tekstowej dla osób, które aktualnie mają przerwę w pracy, ale nie do końca mogą obejrzeć film. W tym artykule opowiem dokładnie o tym samym co mogłeś widzieć na nagraniu + dopowiem kilka rzeczy, które zwyczajnie nie zmieściły się w ramówce.

Wybór brokera

Jak wiadomo jest to podstawowa sprawa. Bez brokera nie jesteś w stanie inwestować w opcje binarne dlatego wypadałoby rozsądnie dobrać platformę. Nie będę robił całego wykładu o tym na jakiej podstawie dobiera się platformę – opowiem pokrótce na co powinieneś zwracać uwagę.

  • Regulacja – broker powinien być regulowany. Dzięki temu masz pewność, że nie zostaniesz oszukany
  • Konto demo – mając dostęp do konta demo możemy testować swoje strategie i nie tracić w głupi sposób pieniędzy

Tych punktów mogłoby być oczywiście o wiele więcej, ale w internecie mamy dostęp do tak wielu zewnętrznych narzędzi takich jak dodatkowe (bardzo rozbudowane) wykresy wyposażone w ogrom wskaźników. Jeżeli broker, którego wybierzesz nie posiada bardzo rozbudowanych wykresów to polecam korzystać z platformy TradingView.com.

Moje sugestie:

IQ Option (kliknij, aby się zarejestrować)

  • Platforma regulowana jest przez CySEC co zapewnia bezpieczeństwo.
  • Mamy dostęp do naprawdę rozbudowanych wykresów z kilkoma wskaźnikami na pokładzie.
  • Zwroty są na naprawdę niesamowitym poziomie (nawet 91%)
  • Łatwy dostęp do konta demo (Dwa kliknięcia i gotowe!)

uTrader  (kliknij, aby się zarejestrować)

  • Platforma niestety niej jest regulowana. Jednak korzystam z ich usług od dawna i nie mam większych problemów
  • Język polski
  • Polska waluta

Przygotuj swoje założenia

Bardzo wielu inwestorów pomija ten krok ponieważ myślą, że założenia to nic ważnego, albo że przygotowane założenia zapamiętają. Moim zdaniem jeżeli przygotujesz swój regulamin inwestowania to powinieneś przywiesić go w widocznym miejscu. Dlaczego? Podczas inwestowania często targają Tobą emocje i możesz postępować w nieracjonalny sposób. Mając przed oczami swoisty regulamin wiesz dokładnie co możesz, a czego nie możesz zrobić. Każdy może oczywiście przygotować swój własny regulamin jednak ja pokażę Ci jak wyglądają moje założenia i postaram się uargumentować dlaczego akurat te elementy wybrałem.

Nie otwieram wielu pozycji – jest to element, który zmieniał się u mnie na przestrzeni lat. Jeszcze jakieś pół roku temu otwierałem około 20 pozycji dziennie. Jednak po pewnym czasie uznałem, że jest to marnotrawstwo czasu i niepotrzebne kuszenie losu. W chwili obecnej otwieram około 2 lub 3 pozycje na większe kwoty – dzięki temu na inwestowanie poświęcam około godzinny dziennie i zarabiam naprawdę przyzwoite pieniądze.

Sprawdzam skuteczność metody – każdy z nas prędzej czy później znajdzie strategie, która jest dla nas najlepsza. Jednak trzeba mieć gdzieś z tyłu głowy, że nie ma strategii, które sprawdzają się zawsze. Przyznam nieskromnie, że chyba jestem pierwszą osobą, która w Polskim świecie opcji binarnych mówi jak naprawdę wygląda inwestowanie i przykładam ogromną uwagę do warunków giełdowych. Dlatego zanim rozpoczniesz inwestować dobraną przez siebie metodą polecam sprawdzić jak w ciągu ostatnich kilku godzin wyglądała skuteczność. Oczywiście im rzadziej generowane są sygnały tym przedział czasowy, z którego sprawdzasz skuteczność powinien być większy.

Inwestuję pieniądze, które mogę stracić – o dziwo ogrom ludzi nakłada na siebie niepotrzebną presję ryzykując wpłacając swoje ostatnie pieniądze na konto brokera. Uwierz, mi że nie ma sensu inwestować za pieniądze, których nie możesz stracić. Nakładając na siebie niepotrzebną presję tak naprawdę stawiasz siebie na przegranej pozycji. Inwestuj za pieniądze, które możesz stracić – to ważne.

Edukuję się – inwestowanie w opcje binarne na pewno NIE MOŻNA porównać do jeżdżenia na rowerze. Jeżeli raz nauczysz się osiągać dobre rezultaty to długa przerwa na pewno nie pozwoli Ci bez problemu ponownie wskoczyć w świat inwestowania. Po prostu musisz regularnie uzupełniać swoją wiedzę i nabywać nowych umiejętności. Jak to robić? Jest to stosunkowo prosta sprawa. Jeżeli przeglądasz strony internetowe w poszukiwaniu wiedzy to prędzej czy później natkniesz się na coś czego nie jesteś w stanie od razu pojąć – zapisz sobie to na kartce i wyznacz sobie cel, że w ciągu tygodnia chcesz się tego nauczyć.

Dodam, że wyznaczanie sobie celów jest naprawdę przydane nie tylko w opcjach binarnych, ale i w życiu codziennym czy też biznesie. Mając cel i konkretną datę wykonania wiemy co tak naprawdę mamy zrobić i w naszym życiu przestaje panować chaos, a konkretny kierunek.

Praktyka

Niestety w przypadku pierwszego wpisu z serii “jak grać” nie jestem w stanie pokazać zbyt wiele praktyki. Po prostu musisz stosować się do tego o czym pisałem wcześniej. Zapraszam Cię do obejrzenia wersji wideo tego artykułu. Tam pokazałem w praktyce jak wygląda sprawdzenie skuteczności strategii, pokazałem przykład formacji cenowych. Jeżeli jesteś ciekawy kolejnych artykułów lub nagrań z tej serii to serdecznie zapraszam Cię do zasubskrybowania mojego kanału na YouTube lub polubienia mojego fanpage na Facebooku – tam informuję o najnowszych treściach jakie publikuję

One thought on “Jak grać w opcje binarne? Część 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *