Heiken Ashi – co to jest i jak działa?

Przyznam, że na mojej stronie głównie skupiam się na wykresach świecowych. Dzisiaj jednak pokażę Ci jakie są zasady działania wykresów Heiken Ashi. Nazwa dla wielu osób może wydawać się nieco egzotyczna, ale zapewniam, że dzisiejszy temat nie jest trudny to zrozumienia.

Podstawowe informacje:

  • Wykresy pokazują średni ruch cen
  • Idealnie nadają się do analizy trendu

Na początek małe porównanie. Na górze widzisz dwa obrazki. Screen na samej górze przedstawia zwyczajny wykres świecowy, a ten poniżej wykres Heiken Ashi. Na pierwszy rzut oka widzimy, że ten rodzaj wykresu jest o wiele płynniejszy i wygląda o wiele przejrzyściej. Wykres świecowy jest o wiele bardziej poszarpany i wydaje się mniej stabilny. Z czego to wynika? Heiken Ashi jest w pewnym sensie średnią wykresu świecowego i idealnie nadaje się do interpretacji trendu.

  • Jeżeli świece są czerwone to panuje trend spadkowy
  • Jeżeli świece są zielone to panuje trend wzrostowy

 Kup teraz Matt Trend Strategy i zdobądź rabat na nowy produkt. Oferta ważna do 31 marca 2017 roku! Dołącz do ponad 300 kupujących!

Price Action i Heiken Ashi

Oczywiście do wykresów tego typu również możemy zastosować Price Action. Jednym z najpopularniejszych setupów jest doji. Dla przypomnienia informuję, że świeca Doji to taka, która posiada mały korpus i długie cienie na górze i na dole. Jeżeli zobaczysz ten specyficzny rodzaj świecy to możesz spodziewać się zmiany kierunku poruszania się ceny.

Na powyższym obrazku zaznaczyłem przykładowe miejsca, w których pojawia się wspomniana przed chwilą świeca Doji. Jak widać zaraz po ujawnieniu się świecy następuje zmiana kierunku poruszania się ceny. Oczywiście formacji Price Action jest o wiele więcej, ale w dzisiejszym artykule chcę jedynie zapoznać Cię z tym czym w ogóle jest wykres Heiken Ashi.

Podsumowanie

Wykres Heiken Ashi jest piękny i bardzo przejrzysty. Idealnie nadaje się do inwestowania z trendem. Jednak otwieranie pozycji na czystym wykresie jest dosyć trudne dlatego zalecane jest używanie dodatkowych wskaźników odpowiedzialnych za generowanie sygnałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *