IC Markets to pierwszy broker w naszym zestawieniu, który nie jest Market Makerem, a typowym ECN. Jest to broker z Australii certyfikowany przez ASIC, który nie podlega Europejskim wytycznym. Krótko mówiąc rejestrując się tutaj otrzymujesz lewar na poziomie 1:500 (czego nie spotkasz w Europie), ale ma to też złe strony. Nie mamy tutaj zabezpieczenia przed ujemnym saldem co nie jest najlepszą informacją dla początkujących. Jednak jeżeli masz już pewne doświadczenie i wiesz jak postawić stop loss na kapitale to myślę, że sobie poradzisz . Poniżej wszystkie potrzebne informacje jakie potrzebujesz wiedzieć na temat IC Markets.
Rejestrując się z linku poniżej otrzymasz rabat na prowizjach -21%. Rabat przyznawany jest na całe życie. Wystarczy użyć linku poniżej:
Ogólne informacje o IC Markets
- Regulacja: ASIC
- Minimalny depozyt: 200 USD
- Spread: 0.1 pips na EURUSD
- Prowizja: $3.5 za lot (konto ECN)
- Maksymalna dźwignia: 1:500
- Minimalna wartość transakcji: 0,01 lot
- Wpłaty i wypłaty: Karta kredytowa/debetowa, Moneybookers, bank transfer (transfer do banku krajowego), Webmoney, Bpay, broker to broker transfer, China Union Pay, Neteller, FasaPay
Rachunki IC Markets
Aktualnie broker posiada trzy typy rachunków STANDARD, ECN oraz cTrader. Poniżej dokładna specyfikacja wszystkich rachunków. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku cTrader płacimy 3$ za $100 zainwestowanych środków (liczone z lewarem). Na samym dole mamy informację dla kogo jaki typ rachunku. Tak więc jeżeli zajmujesz się przede wszystkim Scalpingiem to wybierz rachunek ECN lub Trader
Platformy IC Markets
W przypadku IC Markets tak jak u większości brokerów mamy do wyboru kilka opcji. Możemy zdecydować się na dedykowaną platformę cTrader lub niesamowicie popularny MetaTrader 4 lub MetaTrader 5. Dwie ostatnie odstępne są na Windows oraz w wersji przeglądarkowej. Przy pomocy filmików w sieci można również spróbować zainstalować platformę na MacOS.
Wsparcie IC Markets
Wsparcie odbywa się przy pomocy czatu na niezbyt nowoczesnej stronie. Trzeba odnotować, że dla brokera Polska to kraj mocno niszowy i nie ma tutaj wsparcia w języku polskim co może przeszkadzać wielu potencjalnym klientom z Polski. Jeżeli jednak potrafisz zrozumieć coś po angielsku to przy wsparciu tłumacza Google powinieneś sobie poradzić. Jeżeli jednak uważasz, że komunikacja po angielsku może sprawdzić Ci problem to polecam rozejrzeć się za inną platformą.