Jak korzystać z IQ Option? – Praktyczne porady

Z IQ Option korzystam od około dwóch lat i mogę śmiało przyznać, że tę platformę znam doskonale. Broker jak to broker – nie jest bez wad i trzeba wiedzieć jak radzić sobie z niektórymi problemami, które występują na platformie. Dobrym przykładem są liczne opóźnienia, które pojawiają się w momencie kiedy na giełdzie jest wielu inwestujących – wiesz jak sobie z tym poradzić? Jeżeli nie to dzisiaj opowiem Ci o tego typu mankamentach i sposobach na naprawienie ich.

Opóźnienia na platformie –  jest to problem, o którym wspomniałem we wstępie. Myślę, że niemal każdy kto inwestuje na tej platformie miał styczność z bardzo wolno otwierającymi się pozycjami, które mogą nieźle wkurzać. Opóźnienia najczęściej pojawiają się w wersji programowej pobranej ze strony IQ Option. Jeżeli zaczniesz inwestować bezpośrednio na stronie IQ Option to opóźnienia powinny zostać zniwelowane. Możesz również inwestować w aplikacji na smartfona – tam też opóźnienia pojawiają się rzadko.

Zmiana interwału przy przybliżaniu – załóżmy, że aktualnie inwestujesz na świecach 1 minutowych – w momencie kiedy chcesz przybliżyć wykres, aby przyjrzeć się jakiejś konkretnej sytuacji na rynku interwał zmienia się na coraz mniejszy (np: 5-sekundowy). Rozwiązanie jest naprawdę banalne, ale dużo ludzi nie zauważa opcji blokowania takiego zachowania. Wystarczy kliknąć w ikonę odpowiadającą za zmianę interwału i odznaczyć opcje “Automatically change the interval when zooming”

OPEN FREE ACCOUNT

Otwórz darmowe konto

Zmiana kolorystyki wykresu – jest to raczej porada typowo kosmetyczna, która jednak może pozytywnie wpłynąć na wygodę korzystania z platformy. Jeżeli chcesz zmienić kolorystykę wykresu to wystarczy, że klikniesz na ikonę swojego profilu i przejdziesz do “settings”. W zakładce “general” znajdziesz ustawienia koloru platformy.

 

Wybór czasu zagrań – w tym momencie starzy wyjadacze mogą się mocno zaśmiać, ale fakt jest faktem, że bardzo wiele początkujących osób nie ma pojęcia w jakim miejscu można ustawić czas zagrania. Widzę to po wiadomościach jakie regularnie dostaję od świeżo upieczonych inwestorów. Tak więc zmiana czasu zagrań jest bardzo prosta – wystarczy kliknąć poniżej napisu  “Time” po prawej stronie ekranu. Dodatkowo informuję, że niestety nie można narzucić, aby pozycje zawsze były otwierane na powiedzmy 5 minut. Przed każdym zagraniem musimy ręcznie ustawić godzinę wygaśnięcia opcji.

 

Monitorowanie czasu – sprawa w teorii bardzo prosta jednak na platformie jest kilka liczników pokazujących czas i to może zmylić niektóre osoby. Na środku wykresu widzisz odliczanie – jeżeli jesteś zadania, że jest to zegar to jesteś w błędzie. Jest to czas na otwarcie pozycji. Według zasad IQ Option możemy otworzyć pozycję maksymalnie 30 sekund przed jej wygaśnięciem – i właśnie to odlicza ten zegar. Pokazuje nam do kiedy możemy otworzyć pozycję. Prawdziwy zegar znajduje się na dole strony – tam widzimy aktualny czas na platformie.

 

Na razie to tyle..

Na razie to tyle. Na pewno jest jeszcze wiele mankamentów na, które mogę z łatwością odpowiedzieć, ale jeżeli mam być szczery to nic mi nie przychodzi do głowy. Być może dlatego, że wiele czynności jest po prostu oczywistych dla osoby, która inwestuje na tej platformie od lat. Jeżeli masz sugestię co mógłbym dorzucić do tego artykułu to będę bardzo wdzięczny. Postaram się aktualizować ten wpis regularnie.

OPEN FREE ACCOUNT

Otwórz darmowe konto

One thought on “Jak korzystać z IQ Option? – Praktyczne porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *