Jak kopiować traderów na PocketOption?

Kopiowanie zagrań bywa przydatne. Odpowiednio przygotowane pozwala nam na ograniczenie naszych umiejętności tradingowych do minimum. Za to musimy dobrze zarządzać kapitałem i pilnować w jakiego tradera inwestujemy. W dzisiejszym artykule opiszę jak wygląda proces kopiowania zagrań u brokera PocketOption.

1. Zaloguj się do platformy PocketOption

Bez posiadania konta u brokera kopiowanie zagrań będzie niemożliwe. Jeżeli nie masz konta to otwórz je korzystając z tego linku. Następnie sięgnij po prawej stronie do zakładki “Social Trading” i znajdź tradera, którego zagrania chcesz naśladować.

OTWÓRZ DARMOWE KONTO

2. Przejrzyj statystyki traderów

Przejrzyj dokładnie wyniki krótko oraz długoterminowe traderów. Wybierz tradera, który w dłuższym terminie jest w stanie wykręcić dobre wyniki oraz preferuje umiarkowane ryzyko bez nadmiernego stosowania martyngału.

3. Ustaw parametry kopiowania

Mamy możliwość zmianę czterech parametrów.  Następnie zatwierdź.

  • Copy In Proportion – domyślnie ustawione jest 100% czyli jeżeli trader otworzy pozycję za $100 to również tyle zostanie pobrane z Twojego rachunku. Jeżeli ustawisz 50% to kwota otwieranych pozycji będzie o połowę mniejsza niż kopiowanego tradera.
  • Stop Balance – Kwota, na której ma się skończyć kopiowanie. Jeżeli stawimy $2500 to w momencie kiedy wartość naszego rachunku spadnie poniżej $2500 wyłączy się kopiowanie
  • Min copy trade amount – Minimalna kwota transakcji
  • Max copy trade amount – Maksymalna kwota transakcji

4. Gotowe, wystarczy poczekać

Teraz wystarczy poczekać. Nie musimy być nawet na platformie, a wszystkie pozycje zostaną skopiowane. Pytanie czy jest to opłacalne w długim terminie? Tego nie wiem. Poniżej początkowe wyniki jakie udało się uzyskać, ale szansa, że będzie tak wiecznie jest raczej niewielka. W każdym razie zachęcam do testowania przy użyciu niewielkich kwot na start.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *