Jak kopiować traderów na PocketOption?

Kopiowanie zagrań bywa przydatne. Odpowiednio przygotowane pozwala nam na ograniczenie naszych umiejętności tradingowych do minimum. Za to musimy dobrze zarządzać kapitałem i pilnować w jakiego tradera inwestujemy. W dzisiejszym artykule opiszę jak wygląda proces kopiowania zagrań u brokera PocketOption.

1. Zaloguj się do platformy PocketOption

Bez posiadania konta u brokera kopiowanie zagrań będzie niemożliwe. Jeżeli nie masz konta to otwórz je korzystając z tego linku. Następnie sięgnij po prawej stronie do zakładki “Social Trading” i znajdź tradera, którego zagrania chcesz naśladować.

OTWÓRZ DARMOWE KONTO

2. Przejrzyj statystyki traderów

Przejrzyj dokładnie wyniki krótko oraz długoterminowe traderów. Wybierz tradera, który w dłuższym terminie jest w stanie wykręcić dobre wyniki oraz preferuje umiarkowane ryzyko bez nadmiernego stosowania martyngału.

3. Ustaw parametry kopiowania

Mamy możliwość zmianę czterech parametrów.  Następnie zatwierdź.

  • Copy In Proportion – domyślnie ustawione jest 100% czyli jeżeli trader otworzy pozycję za $100 to również tyle zostanie pobrane z Twojego rachunku. Jeżeli ustawisz 50% to kwota otwieranych pozycji będzie o połowę mniejsza niż kopiowanego tradera.
  • Stop Balance – Kwota, na której ma się skończyć kopiowanie. Jeżeli stawimy $2500 to w momencie kiedy wartość naszego rachunku spadnie poniżej $2500 wyłączy się kopiowanie
  • Min copy trade amount – Minimalna kwota transakcji
  • Max copy trade amount – Maksymalna kwota transakcji

4. Gotowe, wystarczy poczekać

Teraz wystarczy poczekać. Nie musimy być nawet na platformie, a wszystkie pozycje zostaną skopiowane. Pytanie czy jest to opłacalne w długim terminie? Tego nie wiem. Poniżej początkowe wyniki jakie udało się uzyskać, ale szansa, że będzie tak wiecznie jest raczej niewielka. W każdym razie zachęcam do testowania przy użyciu niewielkich kwot na start.

One thought on “Jak kopiować traderów na PocketOption?

  1. zdravo, zelo sem hvaležen po googlingu in našel nekaj zanimivih člankov na tej spletni strani, nadaljujte s pisanjem in kasneje bom spet prišel pogledat vaše zadnje objave .. Če lahko napišete več takšnih članov, bi bil res hvaležen. Kakorkoli, najlepša hvala!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *