Jak scamerzy oszukują? Oszustwo na opcjach binarnych

Bardzo często dostaję pytania o to czy filmy, w których “specjaliści” od tradingu pokazują jak zarabiają grube dziesiątki tysięcy dolarów w kilka minut są prawdziwe. Moja odpowiedź zawsze wyglądała w ten sam sposób – dla mnie to oszustwo, ale nie mam pojęcia jak oni to robią. Cały czas uważam, że inwestowanie w ten sposób jaki pokazują wspomnieni “specjaliści” to strata czasu i pieniędzy. Jednak niedawno na czacie pojawiła się osoba, która podrzuciła link do interesującego filmu, który możesz znaleźć tutaj. Materiał jest trochę przydługi i w języku angielskim więc uznałem, że napiszę skróconą polską wersję dla osób, którym nie chce się oglądać filmu lub zwyczajnie nie znają języka angielskiego. W tym artykule opiszę najważniejsze według mnie informacje, na które warto zwrócić uwagę – nie chcę zarzucać, że każdy kto nagrywa filmiki o dużej popularności w tematyce forex/opcje binarne jest oszustem – moim celem jest namówienie ludzi do logicznego myślenia i zrozumienia, że nie ma łatwych pieniędzy – do wszystkiego potrzeba ogromnej ilości pracy i zaangażowania.  Zaznaczam, że nie przypisuję sobie autorstwa treści – jestem jedynie osobą, która podaje dalej bardzo ważną informację.

Podrobione nagrania

Oglądając film, w którym ktoś zarabia kokosy raczej niewielu z nas zwraca uwagę na to jak dokładnie wygląda platforma. Raczej niewiele osób to zauważa, a nawet jeśli to komentarze pod filmikami są sumiennie filtrowane. Oczywiście filtrowanie komentarzy nie jest niczym złym w tym przypadku ponieważ sam wrzuciłem 2 nagrania w języku angielskim i doskonale wiem jaki spam pojawia się w sekcji komentarzy. W każdym razie zwróć uwagę na screeny powyżej – jeden jest oryginalny a drugi podrobiony przez jednego ze “specjalistów”. W dobie otaczającej nas technologii naprawdę nie jest trudno zmienić kolory liczb i usunąć zbędne ikony – to właśnie robią wspomniani specjaliści. Pamiętaj, o tym, że jeżeli wejdziesz na film jednego z wspominanych traderów i nie pojawi się tam żaden błąd tego typu to nie oznacza, że facet/kobieta jest z Tobą uczciwy. Po prostu z biegiem czasu lepiej zacierają za sobą ślady i w niektórych przypadkach bardzo ciężko jest odróżnić co jest prawdziwe, a co nie. Tak więc jeżeli widzisz, że ktoś pokazuje Ci bajecznie prostą metodę inwestowania i zarzeka się, że sama strategia wystarczy, aby zarabiać kilka tysięcy dolarów dziennie to masz pewność, że ten ktoś nie ma kompletnie żadnego pojęcia o inwestowaniu i najlepsze co możesz zrobić to omijać tę osobę szerokim łukiem.

Osoba, którą widzisz na powyższym screenie to bardzo popularna “Inwestorka”, która w teorii potrafi zarobić kilkaset procent swojego depozytu w dosłownie kilka minut. Jeżeli chcesz iść w jej ślady i inwestować w podobny sposób to musisz wpłacić najlepiej dużo pieniędzy i inwestować ogromny procent kapitału, aby zarobić dostatecznie szybko. Oczywiście ona nie inwestuje na koncie prawdziwym – po czym to można poznać? Spójrz na napis “deposit” w prawym górnym rogu ekranu. Nasza scamerka zapomniała usunąć ikony odnawiania depozytu, która występuje tylko na koncie demo. Tak więc jest to oczywisty scam i nawet jeżeli jej nowe nagrania są perfekcyjnie przygotowane to ten screen rzuca cień na jej działalność na YouTube.

Oczywiście takich osób jest więcej i większość topowych scamerów popełniała mniejsze lub większe błędy, które można wychwycić na ich nagraniach. Jednak ten wpis nie ma na celu weryfikowanie każdego pojedynczego inwestora i udowodnienie, że jest on oszustem. Ten wpis ma na celu wytłumaczenie w jaki sposób postępują wspomnieni oszuści. Jeżeli miałbym w kilku punktach zdefiniować potencjalnego oszusta to wyglądałoby to tak:

  • Chwytliwe tytuły w stylu – 100% ITM, bez możliwości przegranej etc.
  • Opieranie się na samych wskaźnikach i nie wspominanie o Price Action
  • Inwestowane ogromnego procentu depozytu

Symulowanie platform

Co lepsi oszuści potrafią nawet dopuścić się symulowania wyglądu platform i inwestowania na pokaz. Czyli tak naprawdę nie inwestują żadnych pieniędzy, a tylko i wyłącznie patrzą na symulacje i popisują się znakomitą grą aktorską. Co prawda nie ma żadnych dowodów na to, że takie coś faktycznie ma miejsce ponieważ “specjaliści” bardzo skutecznie zacierają za sobą ślady. Jednak brzmi to bardzo logicznie biorąc pod uwagę, że najczęściej inwestują na rynkach OTC, których nie można sprawdzić w przeszłości ponieważ są one generowane przez brokerów tylko na weekendy. Tak więc nieważne jaką symulację przeprowadzą – i tak nie sprawdzisz czy faktycznie inwestowali czy to tylko bujda na resorach.

Bogate życie

Bardzo wielu scamerów wręcz chwali się swoimi zarobkami, pokazują zdjęcia z bardzo drogich samochodach i ogólnie informują cały świat jakie życie oni prowadzą dzięki inwestycjom na opcjach binarnych. Oczywiście wszystko to jest fikcją i jedynym celem jest uwiarygodnienie swoich poczynań na rynku i spowodowanie, aby co naiwniejsi lub zdesperowani ludzie wierzyli w to co oni pokazują. Od zawsze mówiłem, że inwestowanie nie jest proste i ograniczenie się do samych wskaźników nie da żadnych wymiernych rezultatów w dalszej przyszłości. Żaden normalny, dorosły człowiek nie pokazuje ile zarabia pieniędzy z jednego bardzo prostego powodu – jest to niewygodne i niebezpieczne. Jest wielu bardzo bogatych ludzi i naprawdę niewielu z nich mówi ile ma pieniędzy – a już na pewno nie są to bardzo dokładnie określone kwoty. To skąd się biorą wyliczenia ile pieniędzy ma na przykład Bill Gates? Bill wcale nie mówi, że ma na koncie 89 miliardów dolarów – to Forbes i inni wyliczają jego majątek na podstawie tego co posiada. Tak więc jeżeli ktoś pokazuje bogate życie i ewidentnie widać, że jest to robione tylko na pokaz to prawdopodobnie jest to zwyczajna ściema.

One thought on “Jak scamerzy oszukują? Oszustwo na opcjach binarnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *