Jak wpłacać / wypłacać pieniądze używając kryptowalut?

Ostatnio wziąłem się bardzo intensywnie za optymalizowanie kosztów wpłat oraz wypłat. Szybko doszedłem do wniosku, że wypłaty na portfele internetowe typu Skrill są bardzo drogie i trzeba odpowiednio obracać gotówką żeby nie zapłacić prowizji od przewalutowania. Niektórzy brokerzy jednak nie oferują wypłaty na portfele internetowe, a jedynie na kryptowanuty. Nie jest to najtańsza opcja, ale wychodzi o wiele taniej niż wypłacanie na portfele internetowe typu Skrill. Koszt wypłaty na kryptowalutę to w tym przypadku zaledwie 0,5%.

W poniższym przykładzie pokazuję jak wpłacić oraz wypłacić środki do brokera PocketOption korzystając z portfela kryptowalut.

Jak wpłacić pieniądze krok po kroku.

Krok 1. Otwórz konto BitBay

OTWÓRZ DARMOWE KONTO

Krok 2. Wpłać pierwsze środki przechodząc do zakładki portfele > PLN > Wpłata > Przelew Bankowy

Krok 3. Kiedy środki będą już na koncie przejdź do zakładki giełda > szybka transakcja i wymień tyle PLN na Bitcoin ile potrzebujesz. Zawsze lepiej mieć w zapasie żeby pokryć prowizje.

Krok 4. Przejdź na stronę brokera i zleć dodanie środków. W moim przypadku jest to PocketOption > finanse > depozyt > Bitcoin > wybierz kwotę i zatwierdź. Powinna pojawić się kwota oraz adres przelewu w BTC.

Krok 5. Wróć do BitBay > Portfele > BTC > wypłata. Podaj kwotę  BTC i adres jaki wskazał broker. Następnie zatwierdź i gotowe! Środki powinny być na koncie w ciągu kilku minut.

Jak wypłacić środki od brokera?

Krok 1. Skopiuj numer swojego portfela Bitcoin. Przejdź na BitBay > portfele > BTC i skopiuj numer portfela

Krok 2. Zleć wypłatę u brokera. W przypadku PocketOption przejdź do finanse > wypłata > BTC > wybierz kwotę i podaj skopiowany numer portfela

Krok 3. Czekaj. Środki powinny trafić na konto w ciągu kilku godzin. Czasami może potrwać to do 3 dni roboczych

One thought on “Jak wpłacać / wypłacać pieniądze używając kryptowalut?

  1. Mając 200zl zamienione na Bitcoin, jesteśmy w stanie wpłacić niewielka część ponieważ prowizja przy wpłacie w przeliczeniu juz z Bitcoin to jest 100zl od 200zł. Czy to ich normalne prowizje ?

    Biorąc za przykład, chcąc zamienić 400zl na dolary w poczet option nie będziemy mieli kwoty 100 dolarów a raptem połowę tego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *