Opcje Binarne: Najczęściej popełniane błędy

Najczęstsze błędy popełniane przez inwestorów opcji binarnych

Wiele osób może dziwić, że znakomita część materiałów jakie publikuję zarówno na YouTube jak i na mojej stronie dotyczy tematów teoretycznych – i słusznie. Wiele osób odwiedzając tego typu strony szuka konkretnych rozwiązań problemów, ciekawych tricków, strategii czy po prostu nowych metod zagrywania opcji. Czy jest to błąd? I tak i nie. Sam proces inwestowania w opcje binarne nie jest taki trudny, nie potrzeba ogromnej ilości wskaźników, aby zarabiać – wystarczy znajomość podstawowych formacji cenowych, obserwowania wsparć i oporów oraz znajomość ruchu cen.

Problem w tym, że ktoś włożył ludziom do głowy, że powinni szukać w internecie strategii, które rozwiążą wszystkie problemy ze skutecznością. Nie chcę w tym artykule po raz kolejny powtarzać o warunkach giełdowych, więc po prostu powiem Ci, że znam kilka osób, które poświęciły wiele miesięcy swojego życia na szukanie lub konstruowanie strategii – muszę wspominać, że niewiele udało im się osiągnąć? Gdzie tkwi błąd? W teorii. Moim zdaniem teoria jest niesamowicie ważna jeżeli chodzi o inwestowanie w opcje binarne – umiejętność skupiania się na ważnych aspektach pozwala szybko wyrobić w sobie umiejętność regularnego zarabiania pieniędzy z tego źródła.

Najczęściej popełniane błędy: 

 

  • Skupianie się na strategiach – wspominałem kiedyś o tym problemie. Dużo ludzi szuka rozwiązania w strategiach, które nie przynoszą żadnych efektów. Oczywiście są metody lepsze oraz gorsze, ale prawda jest taka, że znakomita część strategii będzie działać tylko w określonych warunkach i nie istnieje metoda, która pozwoli zarabiać zawsze.
  • Zbyt dużo zagrań – nieważne czy tego chcemy, czy nie – opcje binarne posiadają w sobie nutkę hazardu. Istnieje coś takiego jak prawdopodobieństwo i fakt, że idzie nam dobrze czy też potrafimy doskonale analizować rynek nie powinien zachęcać nas do zagrywania dziesiątek opcji dziennie. Po co kusić los? Prędzej czy później przyjdzie zła passa. Osobiście polecam zagrywać tyle opcji, aby nie spędzać dużej ilości czasu przed monitorem. Na tym polega piękno opcji binarnych – możesz zarobić dniówkę pracując 20 minut.
  • Brak spostrzegawczości – mam tutaj na myśli to, że nawet ograni inwestorzy patrzą tylko na aktualny ruch ceny. Jest to błędem gdyż patrząc z tylko na ostatnio uformowane świece nie widzimy formacji cenowych, które jasno mówią co się może wydarzyć. Nie ukrywam, że nie jestem inwestorem bez wad. Ten podpunkt dedykuję sobie ponieważ również bardzo często łapię się na tym, że nie zawróciłem uwagi na jakąś formację i przez to straciłem pieniądze. Do tego punktu możemy zaliczyć również sprawdzanie wydarzeń makroekonomicznych – dużo ludzi tego nie robi, a powinni.
  • Naciąganie – zakładam, że ten wpis czyta bardzo dużo ludzi niecierpliwych. Niestety na świecie większość ludzi jest niecierpliwa (w tym ja) i to źle przekłada się na skuteczność zagrań w opcjach binarnych. Kiedy wszystko idzie zgodnie z planem to nie ma po co naciągać warunków jakie muszą być spełnione, aby zagrać opcję, ale kiedy zacznie się przegrywanie… wtedy ludzie potrafią wynaleźć naprawdę dziwne argumenty tylko po to, aby jak najszybciej zagrać opcję. To był jeden z moich pierwszych błędów jakie u siebie dostrzegłem kiedy rozpoczynałem przygodę z opcjami binarnym

Według mnie cały problem ze skutecznością w opcjach binarnych wynika z tego, że inwestorzy skupiają się nie na tym co trzeba. Głęboko w duszy mam nadzieję, że ten wpis zostanie przez Ciebie zapamiętany i poprawi pośrednio twoje wyniki. Polecam zapisać sobie te podpunkty na kartce i przywiesić widocznym miejscu tak, aby zawracać uwagę na te aspekty podczas inwestowania.


Szukasz bezpiecznego brokera? Sprawdź IQ Option lub uTrader

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *