Opcje Binarne: Czy BitCoin to dobra inwestycja?

Czy BitCoin nadaje się do inwestowania w opcje binarne?

Idealnie trafiłem z tematem – akurat jest dzisiaj piątek i od jutra na IQ Option dostępny do inwestowania będzie jedynie BitCoin. Wypada zastanowić się nad tym czy warto w ogóle na BitCoinie inwestować. Dla wielu osób odpowiedź może być oczywista ponieważ niskie zwroty = niski zarobek. Ale czy na pewno? W dzisiejszym artykule opowiem Ci o tym jakie ja mam zdanie na ten temat i być może przemówię do Twojego rozumu i uznasz, że mam rację – lub nie. Jeżeli masz inne poglądy to zapraszam do napisania swojego zdania w komentarzu poniżej.

Najpierw kilka faktów na, których będę opierał dzisiejszy wpis:

  • BitCoin posiada niskie zwroty u większości brokerów
  • BitCoin jest niesamowicie stabilny

Już chyba widzisz na czym polega dylemat dzisiejszego artykułu. Z jednej strony niskie zwroty, a z drugiej ogromna prostota inwestycji. Fakt jest faktem, że brokerzy ustalają zwroty w zależności od tego jak ciężko inwestuje się na konkretnym aktywie. Jeżeli rynek jest stabilny i ruch ceny jest łatwy do przewidzenia to najczęściej zwroty sięgają około 75% (w przypadku IQ Option). Jeżeli jednak występuje analogiczna sytuacja, w której rynek jest bardzo rozbujany i ciężko określić co tak naprawdę się dzieje to zwroty automatycznie są coraz wyższe.

 Interesuje Cię inwestowanie z trendem? Sprawdź Matt Trend Strategy! 

W przypadku IQ Option zwroty w weekend z BitCoina wynoszą około 50%. Czy jest to mało? Jak na opcje binarne oczywiście jest to mało – brokerzy przyzwyczaili nas do tego, że standardem są zwroty na poziomie 75%. Spójrzmy na to z innej perspektywy – jeżeli założysz biznes, który polega na sprzedaży jakiegoś produktu i na każdej sztuce zarabiasz 40% to czy jest to mało? Oczywiście, że nie! Chcę uświadomić Ci bardzo prosty fakt – zarobek na poziomie 40% dla przeciętnego Kowalskiego jest dobrym profitem.

Ok, uświadomiłem Ci, że zarobek na poziomie 40% nie jest żadną katastrofą. Jeżeli teraz dodamy do tego wszystkiego fakt, że inwestowanie na BitCoinie jest banalne to można zarobić naprawdę fajne dodatkowe pieniądze. Oczywiście nie mówię teraz o zagrywaniu dziesiątek opcji. Ale jeżeli zagrasz powiedzmy jedna wygraną opcje za $100 to masz $40 zarobku w kilka minut. Trzeba nadmienić, że inwestowanie przy takich zwrotach ma niestety pewną wadę – nie można stosować Martingale z limitami. Może trochę przesadziłem – można korzystać z tej metody, ale trzeba przygotować się na to, że z każdą kolejną przegraną będziemy musieli inwestować o wiele więcej aniżeli w przypadku kiedy zwroty są na poziomie 85%.

I tutaj mamy kolejny dylemat na, który chciałbym, abyś sam sobie odpowiedział. Czy warto korzystać z Martingale na zwrotach 40%? Z jednej strony bardzo skróci to czas tradingu i zabezpieczy ewentualną stratę (do pewnego poziomu przegrywania), a z drugiej strony inwestowanie większych kwot za pomocą Martingale może być niebezpieczne dla depozytu. Trzeba dodać, że granie na BitCoinie jest łatwiejsze niż na parach walutowych typu EUR/USD czy USD/JPY co w teorii powinno zmniejszyć szansę na przegranie kilka razy z rzędu.


Szukasz bezpiecznego brokera? Sprawdź IQ Option lub uTrader

3 thoughts on “Opcje Binarne: Czy BitCoin to dobra inwestycja?

  1. Jestem ciekawy jakie wskaźniki się sprawdzają najlepiej, no albo jaka strategia będzie dawała na takim stabilnym rynku dużą skuteczność…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *