Jak określić dobry wykres do inwestowania w opcje binarne

Jak określić dobry wykres pod opcje binarne?

Od kiedy wypuściłem moją pierwszą autorską metodę inwestowania zauważyłem, że jeden błąd pojawia się regularnie.  W 90% przypadków jeżeli kupiłeś jeden z moich produktów i nie jesteś w stanie osiągnąć dobrych wyników to wina najprawdopodobniej leży po stronie doboru wykresów.  Chyba nie muszę przypominać, że od tego na jakim wykresie inwestujesz zależy skuteczność strategii jakiej używasz – dlatego pamiętaj, aby kontrolować i być świadomym gdzie inwestujesz.

Stabilny rynek to dobry rynek

Co mam na myśli mówiąc “stabilny”? Mówiąc najprościej dla mnie stabilnym rynkiem jest wykres, na którym cena podąża stale w jednym kierunku. Najlepiej, aby jednym z tych kierunków był trend wzrostowy lub spadkowy. Inwestowanie podczas stagnacji bywa ryzykowne i polecam to osobom bardziej zaawansowanym.

Powyżej widzisz przykład dobrego wykresu. Narysowałem pomarańczową linię, która ma określać nastawienie trendu (im bliżej pionu tym lepiej). Dodatkowo oznaczyłem strzałkami pozycje otwarte przy pomocy najnowszego produktu Matt Linear Strategy. Sygnały zademonstrowane są bez żadnej analizy Price Action – po prostu oznaczałem miejsca, w których został wygenerowany sygnał na wzrost.

Jeżeli chcesz określić dobry rynek pod inwestycje to:

  • Znajdź wykres, który w ostatnim czasie jest w trendzie
  • Sprawdź skuteczność w ostatnim czasie metody jakiej chcesz używać
  • Określ natężenie trendu rysując linię

W najnowszym produkcie prezentuję bardzo fajną metodę doboru wykresów. Nie oznacza to jednak, że jeżeli dobierzesz aktywa zgodnie z tym schematem to wcale nie musisz myśleć. Po prostu pary, które wybierzesz według tej metody mają większą podatność na znajdowanie się w trendzie, który ułatwia inwestowanie. Więc pamiętaj o tym, żeby przed rozpoczęciem inwestycji sprawdzać czy rynek, na którym chcesz inwestować jest dobry.

Dlaczego to działa?

Odpowiedź jest stosunkowo prosta – prędzej ty otworzysz kilka zyskownych pozycji w trendzie niż aktualne natężenie rynku się zmieni. Bardzo często mówię o tym, aby otwierać mało pozycji w opcjach binarnych ponieważ granie na masówkę nie jest kluczem do sukcesu – chodzi przede wszystkim o regularność.

Przed chwilą spojrzałem na wykres, którego screen zrobiłem kilkanaście minut temu, aby użyć go w artykule i zauważyłem, że sytuacja rozwinęła się zgodnie z oczekiwaniami. Oznaczyłem więc nowo wygenerowane sygnały i postanowiłem pokazać Ci jak to wszystko wygląda. Jak widzisz cena cały czas jest w trendzie i w ciągu ostatnich kilkunastu minut zostały wygenerowane 3 sygnały – 2 wygrane i 1 przegrana. Używając Martingale z limitami mógłbym już skończyć sesję z zarobkiem około $160.

Możesz powiedzieć, że szału nie ma. To prawda, ale tak właśnie wygląda inwestowanie. Wymaga to cierpliwości i wiedzy czego tak naprawdę szukać na wykresach

One thought on “Jak określić dobry wykres do inwestowania w opcje binarne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *