Opcje Binarne: Fałszywe sygnały

Jak unikać fałszywych wejść?

Ludzie bardzo często zwracają uwagę jedynie na strategię jakiej używają. Jest to błąd ponieważ skuteczność strategii zależy od bardzo wielu czynników i ograniczanie się jedynie do tej kwestii może negatywnie odbić się na Twoim depozycie. W tym wpisie dowiesz się jak grają profesjonaliści, na co zwracają uwagę i w jaki sposób unikają fałszywych wejść. Dodam jeszcze, że moim zdaniem nie powinieneś myśleć “jak wygrać więcej?”, a raczej – “Jak mniej tracić?”. To może jest tylko moja fanaberia, ale przynajmniej na mnie takie myślenie wpływa pozytywnie. Dzięki temu sposobowi myślenia zawsze kalkuluję jakie mam szansę na wygranie opcji i zanim podejmę decyzję przemyślę czy wejście ma sens czy też nie.

1. Wsparcia i opory – kiedyś poniekąd wspomniałem o tym jak ważna jest ta kwestia. Odpowiedz sobie na bardzo proste pytanie – czy sensowne jest zagrywanie opcji PUT widząc, że cena zbliża się do wsparcia? To oczywiste, że zagranie takiej opcji jest bezsensowne ponieważ bardzo często cena zawraca w pobliżu poziomów wsparcia i oporów.

2. Wydarzenia ekonomiczne – ważne jest również, aby zwracać uwagę na to czy podczas tradingu pojawią się wydarzenia, które mają znaczący wpływ na ruch ceny. Nikt nie chce podczas gry nadziać się na nagłą dzidę, które krzyżuje nasz plany. Przed rozpoczęciem gry sprawdzaj czy w najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń ekonomicznych oznaczonych trzema głowami byka.

3. Filtrowanie sygnałów – Nikt początkujący nie będzie znał się na rynku na tyle dobrze, aby po samym ruchu cen przewidywać co się wydarzy w ciągu najbliższych minut. Jeśli jakaś strategia generuje sygnały to zadbaj o to, aby ten sygnał był potwierdzany przez inne znaczniki. Możesz powiedzieć, że jest to hipokryzja, bo przecież ja pokazuję bardzo proste strategie oparte na jednym wskaźniku – to prawda, nie potrzebuję zbyt wielu wskaźników, żeby przewidywać z dobrą skutecznością to co może się wydarzyć. Nie jest to wiedza tajemna, po prostu znam schematy i wiem na przykład, że jeśli nagle cena gwałtownie pójdzie w górę to najprawdopodobniej zaraz spadnie.

4. Płynność rynku – do większości strategii bardzo ważna jest płynność rynku. Czym jest płynność rynku? Ja nazywam to powtarzalnością – oznacza to tyle, że świece bardzo często się powtarzają. Przykładowo pojawiają się cztery świece wzrostowe, następnie trzy spadkowe, a póżniej znów kilka świec wzrostowych. Generalnie bardzo rzadko pojawiają się pojedyncze wzrostowe lub spadkowe. Dlaczego jest to ważne? Po prostu łatwiej jest przewidzieć ruch cen. Jeśli wiesz, że w ostatnim czasie świece się powtarzały to prawdopodobnie tak będzie jeszcze przez jakiś czas.

Jestem przekonany, że jeśli będziesz stosował się do tych zasad to Twoja skuteczność wzrośnie. Pamiętaj, aby wyciągać wnioski dopiero po kilku tygodniach inwestowania ponieważ wyciąganie wyników po jednej sesji jest mało obiektywne.

Jeśli masz do mnie pytanie to pisz na Facebooku lub na Twitterze 🙂

 

Szukasz bezpiecznego brokera? Sprawdź IQ Option lub uTrader

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *