Opcje Binarne: Przydatne formacje cenowe

 

 

Najprzydatniejsze formacje cenowe w opcjach binarnych

Kolejny wpis dotyczący zasad poruszania się ceny. Wiem, że bardzo dużo osób czeka na tego typu posty dlatego postaram się w miarę regularnie podrzucać coś nowego. Do czego potrzebne są nam formacje cenowe? Cóż… widząc budujący się schemat możemy wydedukować (z dużym prawdopodobieństwem) co wydarzy się na rynku w najbliższym czasie. Kilka dni temu nagrałem film w, którym pokazuję na czym polega inwestowanie bez użycia wskaźników. Po poznaniu tych formacji cenowych polecam spróbować swoich sił na prawdziwym wykresie.

 

Podwójny szczyt/Podwójny dołek

Opcje Binarne: Przydatne formacje cenowe
Jedna z najbardziej przydatnych formacji. Występuje bardzo często podczas trendu wzrostowego lub spadkowego. Jeżeli widzisz, że cena nie jest w stanie przebić poziomu A to możesz spodziewać, że coś zaczyna się dziać. Zwróć wtedy uwagę czy cena przebije poziom B – jeżeli tak to możesz spodziewać się silnego ruchu w przeciwnym kierunku. Polecam trzymać nerwy na wodzy i nie traktować każdego minimalnego przebicia poziomu A lub B jako sygnał – poczekaj na silne potwierdzenie.

Formacja Trójkąta

Opcje Binarne: Przydatne formacje cenowe

 

Kolejna formacja, którą możesz napotkać podczas silnego trendu. Po silnym ruchu ceny możesz najczęściej spodziewać się korekty lub formacji trójkąta. Ta formacja oznacza, że cena spadła lub wzrosła na tyle mocno, że rynek nie ma wystarczająco dużego impetu, aby przebić poziom, więc pojawia się chwilowa stagnacja.

 

?Jeżeli w trendzie wzrostowym pojawi się stagnacja, której dołki są na coraz wyższym poziomie to możesz spodziewać się wybicia wzrostowego.
?Jeżeli w trendzie spadkowym pojawi się stagnacja, której szczyty są na coraz niższym poziomie to możesz spodziewać się wybicia spadkowego.

Formacja głowy z ramionami

 

Opcje Binarne: Przydatne formacje cenowe

 

Kolejna formacja zwiastująca zakończenie trendu. Według mnie jest to najtrudniejsza konfiguracja do opanowania ponieważ praktycznie do końca uformowania się tego zestawu nie wiemy czy to zwykłe wahania, głębokie korekty czy koniec trendu. Mogę podpowiedzieć Ci tyle, abyś skupił się przede wszystkim na narysowaniu linii D. Jeżeli widzisz podwójny dołek (trend wzrostowy) lub podwójny szczyt (trend wzrostowy) to zaraz po odbiciu się od poziomu C skoncentruj się na tym czy cena przebije wspomniany poziom D. Wiem, że brzmi to dosyć skomplikowanie, ale myślę, że patrząc na powyższe obrazki spokojnie to opanujesz.

Podsumowanie:

 

Dzisiaj zaprezentowałem Tobie trzy najprzydatniejsze formacje cenowe. Za każdym razem podkreślałem, że wspomniane formacje występują podczas trendów. Dlaczego? Według mnie jedną z najważniejszych umiejętności jakie możesz opanować w przypadku opcji binarnych jest umiejetność określenia czy trend się kończy czy też nie. Jeżeli będziesz stosował się do wiedzy jaką dzisiaj Tobie przekazałem to myślę, że bez żadnych wskaźników będziesz w stanie skutecznie zagrywać 70% opcji.
Szukasz bezpiecznego brokera? Sprawdź IQ Option lub uTrader

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *