Opcje Binarne: Inwestowanie z trendem – Porady

Poprawienie skuteczności podczas inwestowania zgodnie z trendem

Inwestowanie z trendem jest najłatwiejszym sposobem inwestowania. Wystarczy, że znasz zasady ruchu ceny oraz potrafisz wykorzystać podstawowe wskaźniki i już możesz ugrać całkiem niezłą skuteczność. Jeżeli szukasz skutecznej strategii opartej na grze z trendem to zapraszam Cię do kliknięcia w ten link. Istnieją jednak pewne sposoby, które pozwalają poprawić wydajność naszych zagrań.

?  Stagnacja – inwestowanie z trendem polega na inwestowaniu zgodnie z aktualnie przeważającą siłą na rynku. Jeżeli inwestujesz podczas stagnacji to przeczysz tej definicji. Podczas gry cały czas kontroluj czy cena przebija poprzednie dołki (trend spadkowy) lub poprzednie szczyty (trend wzrostowy). Jeżeli cena w pewnym momencie przestanie przebijać poprzednie dołki (trend spadkowy) i zacznie odbijać się na poziomie poprzedniego dołka lub nawet nie sięgnie go może zwiastować to stagnacje lub zmianę trendu.

Opcje Binarne: Inwestowanie z trendem - porady
Odwrócenie kierunku poruszania się ceny

Jak widzisz na załączonym obrazku w momencie oznaczonym strzałką widzimy, że cena nie przebiła poprzedniego dołka co spowodowało odwrócenie się kierunku poruszania się ceny. Od tego momentu powinniśmy przestać inwestować zgodnie z tym trendem.

?  Punkty wejścia – w torii podczas trendu możemy zagrywać w dowolnym miejscu zaraz po zakończeniu się korekty. Jednak można uniknąć fałszywych zagrań upewniając się, że otwieramy pozycję zaraz po korekcie lub po przebiciu poprzedniego dołka (trend spadkowy)
Opcje Binarne: Inwestowanie z trendem - porady
Otwieranie opcji po korekcie

Niebieska ramka – korekta
Zielona strzałka – skuteczne zagranie
Czerwona strzałka – nieskuteczne zagranie

Sytuacja 1 – załóżmy, że strategia jakiej używamy wygenerowała nam sygnał zaraz po korekcie A w miejscu oznaczonym zieloną strzałką. Jest to dobre zagranie ponieważ zagrywamy od razu po korekcie a cena ma jeszcze całkiem spory dystans do poziomu poprzedniego dołka.

Sytuacja 2 – jeżeli strategia wygeneruje nam sygnał zaraz po korekcie A na wysokości czerwonej świecy nie powinniśmy zagrywać opcji ponieważ cena jest blisko poprzedniego dołka i na tym etapie tak naprawdę jeszcze nie wiemy co dalej się wydarzy.

Sytuacja 3 – po korekcie B pojawia się sygnał na zagranie opcji PUT. Zauważ, że sygnał pojawił się już po przebiciu poprzedniego dołka. Dodatkowo jest to wybicie ze stagnacji co potęguje siłę tego sygnału

 

Szukasz bezpiecznego brokera? Sprawdź IQ Option lub uTrader

2 thoughts on “Opcje Binarne: Inwestowanie z trendem – Porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *