Dlaczego nie wygrywasz na koncie prawdziwym?

W ostatnim czasie bardzo nasiliło się pytanie dlaczego na koncie demo ludzie są w stanie regularnie zarabiać pieniądze, ale na koncie prawdziwym wszystko szlag trafia i ciężko jest cokolwiek ugrać. Stali bywalcy mogą znać już odpowiedź na to pytanie ponieważ wspominałem o tym w jednym z moich nagrań. W internecie można znaleźć wiele wypowiedzi jakoby brokerzy oszukiwali na kontach demo i ułatwiali wygrywanie – nie chcę zaprzeczać, że tak nie jest ponieważ kilka osób podesłało mi dowody, że są duże różnice między kontem realnym, a kontem demo.

Jednak jeżeli korzystasz z IQ Option tak jak ja to masz bardzo łatwy dostęp do konta prawdziwego i konta demo. Odbywa się to przy pomocy zaledwie dwóch kliknięć – dążę do tego, że w bardzo prosty sposób można sprawdzić czy wykresy z konta demo różnią się od wykresów z konta realnego. W przypadku IQ Option nie zauważyłem żadnej rozbieżności i nikt mi czegoś takiego nie zgłaszał.

Ale dlaczego?

Najczęstszym powodem przez, którego widzisz wyraźny spadek skuteczności Twoich zagrań jest zwyczajny stres, który w mniejszym lub większym stopniu towarzyszy nam wszystkim. Jest to całkowicie normalne, że skuteczność spada – wystarczy przeanalizować swoje ostatnie ruchy, a niemalże na pewno zauważysz jakieś idiotycznie otwarte pozycje lub brak stosowania się do obranych założeń.

Jeżeli jeszcze nie grałeś na prawdziwym koncie i jedynie szukasz wiedzy związanej z opcjami binarnymi to może wydawać Ci się to dziwne – bo przecież skoro ktoś ma założenia to powinien się ich trzymać. Jednak rzeczywistość weryfikuje pewne fakty i w mgnieniu oka może okazać się, że nieprzychylna sytuacja na rynku wywołuje takie emocje, że decydujesz się otwierać pozycje na czuja, albo nie możesz spokojnie poczekać na kolejny sygnał tylko musisz natychmiast odrobić straty robiąc kolejne niczym nie podparte głupstwa.

Banalne rozwiązanie

Rozwiązanie jest stosunkowo proste – graj więcej na prawdziwym koncie. Ale przecież stracę pieniądze! O to właśnie chodzi. Dopiero jak poczujesz, że przez emocje tracisz pieniądze zaczniesz bardziej siebie kontrolować przy kolejnych podejściach. Dzięki temu zaczniesz oswajać się ze stresem, a po wielu miesiącach doświadczeń nie powinieneś mieć już większych problemów ze stresem – oczywiście będziesz go odczuwał, ale nie będzie on wpływał na otwierane przez Ciebie pozycje.

Pamiętaj o tym, aby regularnie grać na koncie prawdziwym, a konto demo traktować tylko jako testowanie pewnych metod inwestowania. Jeżeli będziesz grać przez długi czas na koncie demo to opanujesz zagrania, dowiesz się jak działa platforma, ale odetniesz się od najważniejszego elementu – stresu. Jeżeli regularnie będziesz poświęcał pieniądze na testowanie swoich umiejętności to szybciej zyskasz realne doświadczenie.

One thought on “Dlaczego nie wygrywasz na koncie prawdziwym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *