Opcje Binarne: Martingale Opinia

Czy strategia Martinagale’a to samo zło?

W dzisiejszym wpisie postaram się wyjaśnić Ci na czym polega strategia Martingale w opcjach binarnych. Bardzo wiele osób odradza tej metody gry i uważa ją za całkowite zło i prostą metodę do straty depozytu. Ja jestem prawie tego samego zdania. Umyślnie podkreśliłem słowo “prawie” ponieważ sam sporadycznie korzystam z tego systemu gry. Dlaczego to robię? Przecież to samo zło! Jestem szalony? Nie, po prostu myślę racjonalnie i sama idea nadrabiania przegranych zwycięstwami brzmi bardzo kusząco. Dzisiaj wyjaśnię Ci jak ja używam tej metody tak, aby wyciągać maksymalny zysk.

Zacznijmy od podstaw. Czym jest strategia Martnagale’a? System wywodzi się z gry w ruletkę. Generalnie jeśli obstawisz 10 zł i przegrasz to przy następnym zakładzie obstawiasz podwójną stawkę. Jako, że w ruletce masz 50% szans na wygraną to prawdopodobieństwo, że będziesz wiecznie przegrywał jest małe dlatego w końcu musisz wygrać. Minusem jest to, że przy 10 przegranych z rzędy musisz obstawiać naprawdę ogromne sumy pieniędzy. Mówiąc krótko – po każdej przegranej podwaja się stawkę, a kiedy w końcu wygrasz to wracasz do podstawowej stawki.

W przypadku opcji binarnych nie można podwajać stawki ponieważ zysk z zagranej opcji wynosi około 80%. Trzeba więc zagrywać 2,5 raza więcej. Czyli jeżeli obstawiasz 10 dolarów i przegrasz to następnym razem musisz postawić 25 dolarów. Póki co mówię Ci o tym samym co większość szemranych inwestorów próbujących wmówić Tobie, że ta metoda gry jest idealna i wręcz niemożliwym jest stracić. Otóż nie. Stosując się do tych reguł o, których wspomniałem najprawdopodobniej szybko pożegnasz się ze swoim depozytem. Więc czemu “reklamuję” tę metodę? Właśnie teraz dochodzimy do najważniejszego punktu tego wpisu, którym są – limity. 

Ustalenie limitów jest kluczem do sukcesu

O limitach mówiłem już niejednokrotnie i chyba każdy kto czyta regularnie moje wypociny wie czym są wspomniane przeze mnie limity. Mówiąc krótko – załóż sobie z góry ile możesz w ciągu jednego dnia zarobić oraz ile możesz przegrać. Przykładowo przed rozpoczęciem gry uznaję, że mogę maksymalnie zarobić 50 dolarów i stracić również 50 dolarów. Dzięki temu nie będziemy przekraczać pewnych barier, które szybko wyzerują depozyt i nie będziemy ryzykować przy tej metodzie grania dużych kwot.
Pamiętaj, że do grania na giełdzie nie wystarczy sama wiedza dotycząca zarządzania kapitałem. Musisz umieć skutecznie wykorzystywać strategie tak, aby tych przegranych było jak najmniej. Niedługo pokażę Ci ulepszoną wersję strategii pod Oscylator Stochastyczny, która moim zdaniem idealnie nadaje się do tej metody zarządzania kapitałem. Zaznaczam, że metoda będzie prosta i nie będzie potrzeba dużo wiedzy teoretycznej, aby skutecznie zagrywać.

Jeśli masz do mnie pytanie to pisz na Facebooku lub na Twitterze 🙂

Szukasz bezpiecznego brokera? Sprawdź IQ Option lub uTrader

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *