Opcje Binarne: Otwieranie pozycji

Jak otwierać pozycje w opcjach binarnych?

Dzisiaj omówię temat dosyć prosty, ale po wiadomościach, które odstaję widzę, że dużo ludzi popełnia podstawowy błąd w otwieraniu pozycji w opcjach binarnych. Stali odbiorcy najprawdopodobniej już wiedzą jak zagrywać opcje tak, aby wyniki pokrywały się ze średnią skutecznością z ostatnich dni. Kilka dni temu opublikowałem moją prywatną metodę inwestowania, która przyciągnęła wielu początkujących inwestorów, którzy nie znają całkowitych podstaw co prowadzi do wielu nieporozumień w otwieraniu pozycji.

 

Jednym z najczęściej popełnianych błędów u początkujących jest zagrywanie przed zamknięciem się świecy. Dla przykładu ustalmy, że grasz na wykresie 1 minutowym (każda świeca przedstawia dokładnie 60 sekund tego co działo się na wykresie) i zagrywasz opcję w 46 sekundzie trwania świecy. Czy jest to dobre podejście? Moim zdaniem nie. Wytłumaczenie jest bardzo proste – jeżeli zagrasz opcję w przykładowej 46 sekundzie trwania świecy to tak naprawdę nie znasz jeszcze ostatecznej wartości jaką osiągnie wspomniana przeze mnie świeca.

 

Jak otwierać pozycje w opcjach binarnych?

 

Jak zapewne wiesz ruchy na giełdzie bywają agresywne i cena może zmienić kierunek podążania w mgnieniu oka. Więc jeżeli w 46 sekundzie świeca jest wzrostowa to wcale nie oznacza, że do końca taka pozostanie. Jeżeli używasz jakiejś strategii i pojawi się na przykład sygnał kupna to nie zagrywaj opcji od razu! Najlepiej będzie jak odczekasz do 59 sekundy i wtedy zagrasz opcję. Dlaczego?

 

? Najprawdopodobniej uda Ci się zagrać opcję od razu po zamknięciu się świecy
? Będziesz w stanie obliczyć skuteczność poprzednich sygnałów
? Unikniesz nadziania się na fałszywe chwilowe wybicie, które przypadkowo wygenerowało sygnał

Kolejnym błędem jaki popełnia wielu początkujących (mi też czasem się zdarza) jest inwestowanie w pobliżu wydarzeń makroekonomicznych. Czasami bywa tak, że skuteczna strategia nagle przestaje generować skuteczne sygnały i wydaje nam się, że to zwyczajny pech.

W wielu przypadkach spadek skuteczności wynika z występowania wydarzeń makroekonomicznych w najbliższym czasie. Rynek przygotowuje się na ogłoszenie wyników przez co ludzie zaczynają spekulować co powoduje duże wahania na rynku. Dlatego zanim zaczniesz inwestować sprawdź czy w najbliższym czasie (około pół godziny) nie ma żadnych poważnych wydarzeń makroekonomicznych.

Szukasz bezpiecznego brokera? Sprawdź IQ Option lub uTrader

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *