Opcje Binarne: Podstawy

Podstawy inwestowania w Opcje Binarne

Jeśli myślisz, że Opcje binarne to tylko dywagacja nad tym czy postawić na wzrost czy spadek to jesteś w ogromnym błędzie. Mówienie, że inwestowanie w opcje binarne jest proste to zwyczajne spłycenie tematu. Jeżeli ktoś będzie grać z takim nastawieniem to prędzej czy później wyzeruje swój depozyt. Dlatego zanim zacznie się wpłacać duże sumy na konto brokerskie trzeba poświęcić naprawdę wiele czasu na naukę podstawowych zasad takich jak:

 

-Zarządzanie kapitałem
-Strategie
-Kontrola emocji 
Ale zanim zacznie się naukę trzeba wybrać brokera. Moim zdaniem najlepszy broker to taki, który posiada opcję włączenia konta demo. Dlaczego? Ano dlatego, że jeśli chcemy nauczyć się jakiejś strategi to dobrze byłoby móc przetestować ją na wirtualnych pieniądzach. Nie chcemy przecież narazić się na straty testując nową metodę. Nie będę polecał konkretnych brokerów z trzech powodów:
1. Brokerów jest bardzo dużo i nie testowałem wszystkich.
2. Nie jest ciężko znaleźć regulowanych brokerów.
3. Nikt mi za to nie zapłacił.
 

 

Kiedy zdecydujesz się wpłacić depozyt na wybranego przez siebie brokera to od razu włącz konto demo i  zapoznaj się interfejsem i opcjami jakie oferuje. Czas przejść do nauki podstawowych zasad inwestowania:

 

  1. Zarządzanie kapitałem – jest to jedna z prostszych rzeczy jakich trzeba się nauczyć. Najpopularniejsza zasada w świecie inwestowania na giełdzie czy opcjach binarnych mówi, że należy inwestować do 3% kapitału. Są jeszcze inne ciekawe metody, które przedstawię w innych wpisach.
  2. Strategia – Jest bardzo ważna ponieważ dzięki konkretnej strategii dostajemy sygnały, które mówią kiedy powinniśmy zagrać opcję CALL lub PUT. Jeśli nie używamy żadnych strategii i kierujemy się tylko i wyłącznie naszym przeczuciem to bardzo szybko może przyjść zła passa, która znacząco uszczupli Twój depozyt. Strategii jest bardzo wiele i na tej stronie znajdziesz kilka moim zdaniem najlepszych. Jaka jest najlepsza strategia? Prosta i przede wszystkim skuteczna. Używałem w życiu bardzo wielu skomplikowanych wskaźników, które wcale nie były lepsze od tych prostych opartych na kilku wskaźnikach. Niebawem przedstawię Ci kilka prostych i skutecznych metod inwestowania.
  3. Kontrola emocji – możesz zapytać – Co to takiego? Jaki to problem? Otóż jest to ogromny kłopot dla ludzi, którzy nigdy nie ryzykowali swoich pieniędzy. Jeśli trafisz na dobrą serię i cały czas wygrywasz to chcesz grać dalej – to normalne, ale właśnie takiego myślenia trzeba się pozbyć. Pamiętaj, że nie zawsze będziesz wygrywać i prędzej czy później przyjdzie zła passa. Najlepszym sposobem, żeby uchronić się przed tym euforycznym popędem jest ustawienie sobie limitów. Przykładowo ustalasz sobie, że chcesz w ciagu jednej sesji wygrać 10 dolarów. Pamiętaj, że to działa też w drugą stronę – jeśli przegrywasz to naturalnym odruchem jest próbowanie ratowania kapitału i dalsze inwestowanie. Dlatego ustaw sobie limit ile możesz stracić w ciągu jednej sesji. Niestety kontroli emocji nie można nauczyć się grając na demie. Musisz grać na prawdziwych pieniądzach i je stracić – dzięki temu zrozumiesz, że opcje binarne to nie tylko wygrywanie, ale też tracenie pieniędzy i im szybciej się z tym pogodzisz tym lepiej dla Ciebie.No początek taka ilość wiedzy wystarczy. Jeśli chcesz dostawać regularne powiadomienia o nowych wpisach to zapraszam do zapiania się mój newsletter. Po prawej stronie masz okienko “Zapisz się po więcej”. Wpisz tam swoje imię oraz e-mail, a ja będę wysyłał Ci to o czym nie piszę nas stronie.
Szukasz bezpiecznego brokera? Sprawdź IQ Option lub uTrader

One thought on “Opcje Binarne: Podstawy

  1. Trafiłem przypadkiem na Twój filmik i od tamtej pory uczę się od Ciebie!!!
    Jesteś moim ,,MENTOREM,,
    Z niecierpliwością czekam na Twoje nowe wpisy i filmiki
    WIELKI SZACUN!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *