Opcje Binarne: Strategia Parabolic SAR

Strategia Parabolic SAR & Stochastic Oscillator

Od dosyć dawna nie pokazywałem żadnej strategii więc nadszedł czas na zaprezentowanie strategii opartej na dwóch wskaźnikach – Parabolic SAR oraz Stochastic Oscillator. Ten drugi powinieneś całkiem dobrze znać ponieważ pokazywałem kilka strategii opartych właśnie na oscylatorze stochastycznym. Dzisiaj jednak to narzędzie będzie służyć jedynie do potwierdzania sygnałów generowanych przez parabolic SAR.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się trochę na temat wskaźnika Parabolic SAR i zrozumieć w jaki sposób działa to narzędzie to polecam obejrzeć mój film na YouTube, w którym prezentuję dokładnie tę samą strategię, ale w wersji wideo. Przejdźmy do rzeczy ważniejszych – jakie parametry wskaźników? Już śpieszę z wyjaśnieniem. Pamiętaj, żeby używać wykresu jednominutowego.

  • Parabolic SAR – Acceleration: 0.02, Acceleration max: 0.2 (Domyślne)
  • Stochastic Oscillator –  Overbought: 80, Oversold: 20
Jeżeli dodamy oba wskaźniki to naszym oczom ukaże się podobny widok jak ten, który widać na załączonym screenie na początku wpisu. Zasada działania tej strategii jest naprawdę bardzo prosta. Jeżeli nad świecą pojawi się diamencik wygenerowany przez parabolic SAR oraz obie linie oscylatora stochastycznego będą w strefie wykupu to jest to sygnał do zagrania opcji PUT. Analogicznie jest w przypadku zagrywania opcji CALL.

Dodatkowe informacje

Możesz zapytać o to jaki jest najlepszy czas wygaśnięcia opcji. Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia. Musisz zobaczyć co sprawdzało się ostatnio i tego się trzymać. Dlatego mogę jedynie powiedzieć, że powinieneś decydować się na zagrania do 5 minut. Ja najczęściej zagrywam opcje na 3 lub 5 minut. Polecam używać tej strategii tylko wtedy kiedy na rynku panuje trend boczny. Używanie tej strategii podczas silnego trendu wzrostowego lub spadkowego może wywołać serię bolesnych porażek.

1. Ustaw wykres jednominutowy
2. Dodaj wskaźniki Parabolic SAR oraz Stochastic Oscillator z wymienionymi wyżej parametrami
3. Decyduj się na grę tylko podczas trendu bocznego
4. Jeżeli nad świecą pojawił się diamencik oraz na Oscylatorze Stochastycznym obie linie znajdują się w strefie wykupu to jest to sygnał do zagrania opcji PUT.
5. Jeżeli pod świecą pojawił się diamencik oraz na Oscylatorze Stochastycznym obie linie znajdują się w strefie wyprzedaży to jest to sygnał do zagrania opcji CALL.

6. Czas wygaśnięcia opcji ustal według tego jakie zagrania były skuteczne w ostatnim czasie. Pamiętaj, aby zagrywać do 5 minut.

Szukasz bezpiecznego brokera? Sprawdź IQ Option lub uTrader

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *