Opcje Binarne: Automatyczne wsparcia i opory

Automatyczne wsparcia i opory

Wszyscy doskonale wiemy, że rysowanie poziomów wsparcia i oporu to istna męczarnia. Jeżeli ktoś lubi posiedzieć przy wykresie przez dłuższy czas to musi regularnie poprawiać narysowane wcześniej poziomy. Jest jednak pewne dosyć popularne rozwiązanie – automatyczne strefy wsparcia i oporu. Jak sama nazwa wskazuje wszystko odbywa się automatycznie, ale nie jest tak różowo jak może się wydawać – to działa tylko podczas trendu wzrostowego lub spadkowego.

 

Automatyczne strefy wsparcia i oporu w opcjach binarnych

 

Na powyższym obrazku widzisz dwie średnie kroczące – nie jest to jednak żadna strategia. Zwróć uwagę na przestrzeń, która pojawia się pomiędzy zieloną i czerwoną linią. Jest to nasza strefa wsparcia/oporu. Jeżeli cena, która jest w trendzie zbliży się do tej strefy to możemy spodziewać się, że cena zawróci i będzie podążać zgodnie z trendem.

 

  • Dodaj EMA(60)
  • Dodaj EMA(30)
Po dodaniu średnich kroczących o dokładnie takich parametrach jakie podałem powinieneś ujrzeć podobny układ wskaźników jak na załączonym obrazku. Jest jednak pewien problem – można narazić się na fałszywe sygnały w momencie kiedy występuje koniec trendu. Cena zbliża się do strefy wsparcia/oporu i wcale nie zamierza zawracać.

 

Jak się przed tym uchronić? Moim zdaniem najlepiej jest zastosować wiedzę zaczerpniętą z Price Action. Bardzo przydatne są formacje, które z wysokim prawdopodobieństwem prognozują kierunek podążania ceny. Można również zwrócić uwagę na zaburzenie schematu trendu wzrostowego/spadkowego. A co dokładnie chodzi?

 

Automatyczne strefy wsparcia i oporu w opcjach binarnych
Zacznijmy od lewej strony. Widać tutaj typowy trend wzrostowy – coraz wyższe szczyty i wyższe dołki. I teraz występuje kluczowy moment – w pewnym momencie szczyty zaczynają być na tym samym poziomie. Schemat trendu wzrostowego zostaje zaburzony i jest to sygnał, że cena zacznie zmieniać swój kierunek. Niekoniecznie cena musi zacząć odbijać w przeciwnym kierunku – często pojawia się stagnacja.

 

Niedługo opiszę dla Ciebie kilka przydatnych formacji cenowych i od razu uprzedzam, że nie jest to łatwy temat. Na schemacie wszystko wygląda prosto – jednak na gołym wykresie potrzebny jest dystans i częsta kontrola tego co się aktualnie dzieje.

Szukasz bezpiecznego brokera? Sprawdź IQ Option lub uTrader

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *