Pepperstone – Recenzja

Dzisiaj pod lupę biorę jednego z największych brokerów na świecie – Pepperstone. Platforma może pochwalić się działaniem w ponad 65 krajach oraz licencjami o najwyższym poziomie wiarygodności – FCA oraz ASIC. Niestety mieszkańcy Unii Europejskiej nie mogą wybrać, która regulacja jest dla nich lepsza i zawsze jesteśmy rejestrowani w FCA, a to oznacza, że podpadamy regulacjom Unii Europejskiej i ograniczonemu lewarowi.

OPEN FREE ACCOUNT

 

Ogólne informacje o Pepperstone

  • Regulacja: ASIC, FCA
  • Minimalny depozyt: 200 AUD
  • Spread: Rynkowy
  • Prowizja: od $0
  • Maksymalna dźwignia: 1:500 (w Polsce 1:100)
  • Minimalna wartość transakcji: 0,01 lot
  • Wpłaty: Przelew, karta debetowa/kredytowa, Skrill, Neteller, Bpay, UnionPay, Paypal
  • Wypłaty: Przelew, karta debetowa/kredytowa, PayPal

Rodzaje kont Pepperstone

Peppestone oferuje nam aż cztery typy kont. Poniżej załączam screen z opisem oferty. Warto zwrócić uwagę na prowizje jakie są pobierane w zależności od tego jaki rodzaj konta posiadamy. Pepperstone oferuje również rachunek Islamski.

pepperstone-opinie

Platformy Pepperstone

Broker opiera się przede wszystkim na dobrze znanym wszystkim MetaTrader 4 oraz MetaTrader 5. Mamy do wyboru również bardziej rozbudowaną wersję cTrader. Mamy do dyspozycji wersje na PC, Mac oraz wersję przeglądarkową. Osobiście nigdy nie byłem wielkim zwolennikiem MetaTrader, ale cTrader to zupełnie inna bajka – w mojej opinii cTrader jest o wiele bardziej rozbudowaną platformą, która łączy w sobie prostotę użytkowania jak i ogrom możliwości.

Wsparcie

Broker zapewnia wsparcie w formie czatu dostępnego przez 24 godziny na dobę. Standardowo zadałem 5 pytań o różnym poziomie trudności i na wszystkie pytania konsultant odpowiedział prawidłowo bez większych problemów. Jest to oczywiście skrajna sytuacja ponieważ niewielu z nas będzie pytać o to jak na przykład wyliczyć wartość pipsa, ale dobrze mieć świadomość, że obsługa wie co i jak.

OPEN FREE ACCOUNT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *