Plus500 – Recenzja

Dzisiaj broker, którego nazwa na pewno jest bardzo bliska sercu Polakom. Broker Plus500 może pochwalić się 317 tysiącami aktywnych klientów na całym świecie oraz współpracą z jednym z topowych zespołów w piłce nożnej – Atletico Madrid. Oczywiście fakt, że współpracują z klubem piłkarskim nie dodaje im punktów pod względem jakości inwestycji, ale pokazuje, że mamy do czynienia z kimś komu zaufał wielki klub więc w teorii my też powinniśmy. Poniżej moje opinie oraz oferta brokera Plus500.

OPEN FREE ACCOUNT

 

Ogólne informacje o Plus500

  • Regulacja: CySEC
  • Minimalny depozyt: 300 PLN
  • Spread: Fixed Spread
  • Prowizja: Brak
  • Maksymalna dźwignia: 1:100
  • Minimalna wartość transakcji: 0,01 lot
  • Wpłaty: Przelew, karta debetowa/kredytowa, Paypal
  • Wypłaty: Przelew, karta debetowa/kredytowa, PayPal

Rachunki Plus500

Tutaj nie mamy ogromnego wyboru. Albo bierzemy rachunek Real albo konto Demo. Warto dodać, że rachunek demonstracyjny jest przyznawany na zawsze i w każdej chwili możemy zmienić konto i bawić się na wirtualnych pieniądzach. Przypominam, że niektórzy brokerzy oferują konto demo tylko na tydzień co nie jest według mnie uczciwym podejściem ponieważ w ciągu tygodnia naprawdę ciężko wyrobić sobie zdanie na temat konkretnego brokera czy też platformy – zwłaszcza jeżeli jesteś początkujący.

Platformy Plus500

Broker daje nam możliwość inwestowania w wersji mobilnej, desktopowej oraz przeglądarkowej. Warto zaznaczyć, że nie ma możliwości zainstalowania wersji desktopowej na system MacOS – większości z was prawdopodobnie ten problem nie będzie interesował jednak z mojej perspektywy jest to smutne, że ten system został zwyczajnie pominięty. Aplikacja mobilna dostępna jest zarówno na Android jak i iOS.

Muszę za to przyznać, że bardzo podoba mi się wersja przeglądądarkowa WebTrader – projekt platformy jest prosty i przejrzysty dla każdego. Po lewej stronie mamy dostęp do szybkich ustawień i sprawdzenia aktualnie otwartych pozycji. Ciekawe jest to, że zagłębiając się w menu możemy odnaleźć możliwość aplikowanie do statusu klienta profesjonalnego – oznacza to, że jeżeli zostaniem przyjęci to nie będą nas interesowały ograniczenia narzucane przez Unię Europejską. Dla osób niezorientowanych informuję, że aplikacja polega na tym, że podajemy informacje o naszym tradingu i doświadczeniu i na podstawie tego przyznawana (lub udrzucana) jest aplikacja.

Dostępne instrumenty:

Wsparcie Plus500

Wsparcie działa całkiem sprawnie – jeżeli znajdujemy się na platformie to w prawym dolnym rogu ekranu mamy dostęp do szybkiego czatu na żywo z konsultantem. Standardowo zadałem kilka pytań o różnym poziomie trudności i konsultant poradził sobie sprawnie choć miałem wrażenie, że czasami nie miał pojęcia o co chodzi. Może to tylko moje złudne wrażenie, ale w każdym razie szybko udało się przez to przebrnąć. Wsparcie zaliczam na plus.

OPEN FREE ACCOUNT

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *