Plus500 – Recenzja

Dzisiaj broker, którego nazwa na pewno jest bardzo bliska sercu Polakom. Broker Plus500 może pochwalić się 317 tysiącami aktywnych klientów na całym świecie oraz współpracą z jednym z topowych zespołów w piłce nożnej – Atletico Madrid. Oczywiście fakt, że współpracują z klubem piłkarskim nie dodaje im punktów pod względem jakości inwestycji, ale pokazuje, że mamy do czynienia z kimś komu zaufał wielki klub więc w teorii my też powinniśmy. Poniżej moje opinie oraz oferta brokera Plus500.

OPEN FREE ACCOUNT

 

Ogólne informacje o Plus500

  • Regulacja: CySEC
  • Minimalny depozyt: 300 PLN
  • Spread: Fixed Spread
  • Prowizja: Brak
  • Maksymalna dźwignia: 1:100
  • Minimalna wartość transakcji: 0,01 lot
  • Wpłaty: Przelew, karta debetowa/kredytowa, Paypal
  • Wypłaty: Przelew, karta debetowa/kredytowa, PayPal

Rachunki Plus500

Tutaj nie mamy ogromnego wyboru. Albo bierzemy rachunek Real albo konto Demo. Warto dodać, że rachunek demonstracyjny jest przyznawany na zawsze i w każdej chwili możemy zmienić konto i bawić się na wirtualnych pieniądzach. Przypominam, że niektórzy brokerzy oferują konto demo tylko na tydzień co nie jest według mnie uczciwym podejściem ponieważ w ciągu tygodnia naprawdę ciężko wyrobić sobie zdanie na temat konkretnego brokera czy też platformy – zwłaszcza jeżeli jesteś początkujący.

Platformy Plus500

Broker daje nam możliwość inwestowania w wersji mobilnej, desktopowej oraz przeglądarkowej. Warto zaznaczyć, że nie ma możliwości zainstalowania wersji desktopowej na system MacOS – większości z was prawdopodobnie ten problem nie będzie interesował jednak z mojej perspektywy jest to smutne, że ten system został zwyczajnie pominięty. Aplikacja mobilna dostępna jest zarówno na Android jak i iOS.

Muszę za to przyznać, że bardzo podoba mi się wersja przeglądądarkowa WebTrader – projekt platformy jest prosty i przejrzysty dla każdego. Po lewej stronie mamy dostęp do szybkich ustawień i sprawdzenia aktualnie otwartych pozycji. Ciekawe jest to, że zagłębiając się w menu możemy odnaleźć możliwość aplikowanie do statusu klienta profesjonalnego – oznacza to, że jeżeli zostaniem przyjęci to nie będą nas interesowały ograniczenia narzucane przez Unię Europejską. Dla osób niezorientowanych informuję, że aplikacja polega na tym, że podajemy informacje o naszym tradingu i doświadczeniu i na podstawie tego przyznawana (lub udrzucana) jest aplikacja.

Dostępne instrumenty:

Wsparcie Plus500

Wsparcie działa całkiem sprawnie – jeżeli znajdujemy się na platformie to w prawym dolnym rogu ekranu mamy dostęp do szybkiego czatu na żywo z konsultantem. Standardowo zadałem kilka pytań o różnym poziomie trudności i konsultant poradził sobie sprawnie choć miałem wrażenie, że czasami nie miał pojęcia o co chodzi. Może to tylko moje złudne wrażenie, ale w każdym razie szybko udało się przez to przebrnąć. Wsparcie zaliczam na plus.

OPEN FREE ACCOUNT

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *