Opcje Binarne – Strategia SMA + Awesome Oscillator

Przyznam, że dawno nie publikowałem żadnych strategii dlatego nadszedł czas na coś prostego, łatwego i przyjemnego. Strategia, którą zaprezentuję Tobie dzisiaj jest stara jak świat – co wcale nie oznacza, że jest zła. Tak to już jest, że często to co co zostało wymyślone dawno temu bywa lepsze od nowych wymysłów ludzkości. Metoda, którą dzisiaj przedstawię opiera się na dwóch popularnych wskaźnikach, które możesz znaleźć na platformie IQ Option. Do prezentacji jednak użyłem darmowej platformy do analizy wykresów – TradingView.com.

Tymi wskaźnikami są:

 • SMA(100)
 • Awesome Oscillator(domyślne)

Zasada działania jest naprawdę bardzo prosta. Wystarczy zwracać uwagę na to czy cena wyraźnie przebija linię SMA i potwierdzić sygnał przy pomocy koloru na “niesamowitym oscylatorze”.

Sygnał na CALL na 5 minut:

 • Świeca zdecydowanie przebija SMA od dołu
 • Awesome Oscillator pokazuje kolor zielony

Sygnał na PUT na 5 minut:

 • Świeca zdecydowanie przebija SMA od góry
 • Awesome Oscillator pokazuje kolor czerwony

Strategia strategią. Ale co ze skutecznością?

Temat trudny do określenia. Skuteczność zależy zawsze od naszych umiejętności i warunków giełdowych. Jeżeli dobrze dobierzemy wykres, który jest przede wszystkim stabilny i świece są powtarzalne to możemy osiągnąć bardzo dobrą skuteczność. Jeżeli jednak będziesz inwestował byle gdzie to osiągniesz skuteczność około 60%. Na poniższym przykładzie oznaczone jest 19 pozycji z czego 15 zakończyło się sukcesem – 78% skuteczności.

Oczywiście zawsze trzeba podchodzić do skuteczności z dystansem. Tak jak powiedziałem wcześniej – wszystko zależne jest od bardzo wielu zmiennych. Warto dodać, że jest to wykres EURUSD w dniu 02.05.2017 roku. Przy okazji serdecznie zapraszam Cię na nowo utworzone forum opcji binarnych na, którym jest coraz więcej treści – przypominam, że za szczególną aktywność i tworzenie nowych tematów możesz wygrać 350zł w maju.


Szukasz bezpiecznego brokera? Sprawdź IQ Option lub uTrader

10 thoughts on “Opcje Binarne – Strategia SMA + Awesome Oscillator

  1. Zależy czy wykres trenduje czy jest w szerokiej stagnacji. Jeżeli inwestujesz podczas stagnacji to sygnały są co kilkanaście minut

 1. Mam takie pytanko jeszcze.Jak rozróżnić czy to trend czy już stagnacja :P.Bo z histori wykresu to wiadomo ale jak gram na live to ciężko określić:P albo kiedy stagnacja przeradza się w trend.

 2. Ogólnie wszystkie twoje strategie działają tylko ciężko o dobre warunki na giełdzie.Czasami godzinami nic nie ma :P.Sorrki za spam

 3. Opisz dokładnie moment wejścia w pozycję. Wchodzisz w pozycję, gdy:
  a) świeca przetnie SMA, zamknie się poza SMA, a następnie wchodzisz po otwarciu kolejnej świecy
  b) świeca przetnie SMA i w tym momencie wchodzisz

  ?

  Dzięki za informację 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *