Trading po pracy. Jak się za to zabrać?

Nie oszukujmy się. Większość osób czytających ten artykuł musi codziennie chodzić do pracy i zarobić na chleb. Inwestowanie w trakcie wykonywania innych obowiązków niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem ze względu na poziom skupienia i ciągłe nękanie przez szefa. Dlatego w tym artykule w kilku punktach opiszę na czym należy się skupić, aby móc zabrać się za trading po pracy. Dla uproszczenia będę opierać się na osobach pracujących w godzinach od 9:00 do 17:00 więc automatycznie wykluczam te godziny na inwestowanie.

Styl tradingu

Na pewno ciężko będzie inwestować zgodnie z trendem dlatego, że w późnych godzinach popołudniowych rynki nie są już tak aktywne jak w godzinach od 9:00 do 15:00. Dlatego myślę, że warto skupić się na scalpingu, który nie wymaga bardzo dużej zmienności. W dodatku scalping nie wpływa tak negatywnie na kondycję psychiczną jak “tradycyjny trading”. Wynika to z tego, że otwieramy sporo pozycji, które zbierają małe zyski, a co za tym idzie mamy wysoką skuteczność.

Odpowiednia dźwignia

Jeżeli spodziewasz się, że po pracy nie będziesz miał mnóstwa wolnego czasu dla siebie to proponuję nie przesadzać z wielkością dźwigni. Ja wiem, że 1:500 brzmi kusząca, a potencjał zysków, w krótkim terminie jest większy, ale wystarczy trochę nieuwagi i rachunek może pójść z dymem. Dlatego dobrze jest na początku pobawić się na lewarze 1:50 i stopniowo zwiększać dźwignię w zależności od tego jak pewnie czujesz się na rynku.

Odpowiednie godziny

Na początku tego artykułu ustaliliśmy, że nasz modelowy Kowalski jest zajęty prywatnymi obowiązkami od 9:00 do 17:00. W pierwszym punkcie wspomniałem, że wieczorem raczej ciężko znaleźć trendy, ale co jeśli ktoś może inwestować bardzo późnym wieczorem? Mam na myśli godziny od 1:00 do mniej więcej 7:00. Musimy pamiętać, że rynki są aktywne 24 godziny, które podzielone są na sesje w różnych krajach. Jak pewnie wszyscy wiemy z lekcji geografii, że w niektórych krajach kiedy u nas jest noc to w innych krajach dopiero rozpoczyna się dzień.

Krótko mówiąc warto sprawdzić pary walutowe, w których zawarta jest kombinacja Jena Japońskiego (JPY) ponieważ w godzinach późno-wieczornych właśnie Japońskie banki pojawiają się na rynku, a co za tym idzie jest możliwość formowania się trendów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *