uTrader – Subiektywna recenzja

Dziś przyszedł czas na recenzję kolejnego brokera opcji binarnych. Na wstępie chcę tylko zaznaczyć, że jest to subiektywna opinia i zamierzam konkretnie wypunktować co mi się podoba i co mi się nie podoba. Nie będzie tutaj gadania w stylu – “to idealny broker dla Ciebie! Nie ma lepszych! Bierz uTrader i stań się milionerem!”. Wszyscy doskonale wiemy, że wybór dobrego brokera może pozytywnie wpłynąć na rezultaty naszej gry, ale sam broker nie zapewni nam majątku. Żeby zarabiać trzeba mieć wiedzę.

 

Zanim przejdę do opisu interfejsu i poszczególnych funkcji opowiem Ci o kilku ważnych zaletach tego brokera. Broker posiada polski oddział dzięki czemu platforma jest w języku polskim (support także). Możemy inwestować w złotówkach dzięki czemu nie musimy tak bardzo kombinować z płaceniem podatków.  Oczywiście broker jest regulowany, co gwarantuje, że broker wypłaci nam należne pieniądze.

 

Interfejs

Tutaj nie ma nad czym się rozpisywać. Interfejs jest przejrzysty i minimalistyczny. Niestety jako, że interfejs reprezentuje minimalizm to brakuje tutaj kilku funkcji. Nie możemy niestety dodać żadnych wskaźników do wykresu i samemu tworzyć strategii. Jest za to narzędzie, które analizuje rynek za pomocą średniej kroczącej, wstęgi Bollingera lub RSI. Co daje ta analiza? Po 10 sekundowym badaniu rynku narzędzie mówi nam czy mamy zagrać opcję na wzrosty czy spadki. Szczerze mówiąc nie wiem jaka jest skuteczność zagrań przy użyciu tego narzędzia, ale zamierzam to w najbliższym czasie przetestować.

Inwestowanie

Niestety w tym aspekcie uTrader kuleje. Przynajmniej moim zdaniem. Średni zwrot z inwestycji oscyluje pomiędzy 75-80% co jest bardzo przeciętnym wynikiem. IQ Option, którego używam aktualnie przy najpopularniejszych aktywach pozwala zarobić nawet 87%. Jeśli chodzi o same zagranie opcji to wszystko działa bardzo płynnie i nie ma żadnych problemów z opóźnieniami. No może czasami przy dużym natężeniu rynku zdarza się opóźnienie 1 sekundy, ale to raczej rzadkość.

 

Minimalna inwestycja w trybie opcji binarnych to 20$, a w przypadku opcji Turbo to 5$. Czy to dobrze czy źle? Cóż… zakładając, że minimalny depozyt wynosi 250$ to granie w trybie Opcji Binarnych może być trochę niebezpieczne ponieważ inwestujemy za jednym zamachem, aż 8 procent kapitału. Dlatego polecam wpłacić trochę więcej pieniędzy jeśli chce się bezpiecznie grać.

 

W inwestowaniu pomaga nam Strategy Advisor, który dostępny jest tylko przy zagraniach w trybie Opcji Binarnych. Na wstępie opisałem to narzędzie jako przyrząd, który bada rynek i podpowiada czy zagrać opcję na wzrost czy spadek. Poniżej widzisz screen na jakiej zasadzie to działa. Wystarczy, że wybierzesz przy pomocy jakiego narzędzia chcesz przeanalizować rynek i poczekasz na rezultaty.

Rodzaje zagrań

Tutaj uTrader ma się czym popisać względem IQ Option. Mamy, aż 5 rodzajów zagrań. Możesz stwierdzić, że nie ma się czym podniecać ponieważ wielu topowych brokerów posiada te tryby, ale dla mnie jest to coś naprawdę fajnego. Większość swojego tradingowego czasu poświęciłem na IQ Option, na którym nie ma takich zagrań, więc zrozum jak wiele możliwości poczułem przesiadając się na uTrader.

 

 • Opcje turbo – rodzaj opcji binarnych, kórych czas wygaśnięcia wynosi 30/60/120/300 sekund.
 • Opcje długoterminowe – rodzaj opcji binarnych, których czas wygaśnięcia wynosi 1 lub więcej dni.
 • Opcje Pary – rodzaj opcji binarnych składających się z dwóch aktywów. Cena jednego aktywa jest podstawową w stosunku do drugiej.
 • Opcje Jednodotykowe? – rodzaj opcji binarnych za pomocą których inwestor określa czy cena aktywa osiągnie poziom docelowy przed upływem czasu jej zakończenia.
 • Opcje binarne – sposób inwestowania, który polega na prognozowaniu ruchu ceny aktywów w trakcie określonego z góry okresu.

Wypłata pieniędzy

To chyba najprzyjemniejsza część, prawda? W przypadku uTrader‘a wypłata trwa około dwóch dni i możemy bezpośrednio przelać pieniądze na swoją kartę kredytową lub konto Skrill. Informuję, że wypłacić możemy przynajmniej 25 dolarów czyli około 100 zł w złotówkach. Należy pamiętać, że w ciągu miesiąca przysługuje nam jedna darmowa wypłata bez żadnych prowizji. Jeżeli chcesz wypłacić więcej niż raz w ciągu miesiąca to musisz zapłacić prowizję wysokości 50 zł.

 

Podsumowanie

Jest to według mnie jeden z najlepszych brokerów jakich możesz znaleźć na rynku. Jeżeli jesteś początkujący i szukasz swojego pierwszego brokera to będzie to świetne rozwiązanie – zaraz po rejestracji skontaktuje się z Tobą Twój opiekun konta i oprowadzi Cię po platformie. Bardzo cieszy, że możesz otworzyć konto w złotówkach dzięki czemu możesz w prostszy sposób odprowadzać podatek.
Poniżej wymieniłem tylko te najważniejsze zalety oraz wady. Mógłbym zrobić dłuższą listę z wszelkiego rodzaju drobnostkami, ale wolę podać najważniejsze aspekty:

Zalety:

 • Szeroka gama rodzajów zagrań
 • Platforma posiada polski oddział
 • Czytelny interfejs
 • Bardzo dużo narzędzi typu kalendarz ekonomiczny czy analizy rynkowe
 • Świetny support
 • Menadżer konta oprowadzi Cię po platformie
 • Konto w złotówkach (ułatwia płacenie podatków)
 • Strategy Advisor jako potwierdzenie naszych przypuszczeń

Wady:

 • Brak możliwości zaawansowanej edycji wykresów (EDIT: Zostały dodane wykresy TradingView, które mają ogromne możliwości edycji)

OPEN FREE ACCOUNT

 

One thought on “uTrader – Subiektywna recenzja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *