Weryfikacja konta na HighLow

Niedawno na mojej stronie internetowej pojawiła się recenzja brokera HighLow. Od tego czasu dostaję bardzo wiele pytań związanych z weryfikacją konta. Wiele osób przesyła dokumenty, a mimo wszystko ich aplikacja pozostaje “odrzucona”. Postanowiłem zbadać ten problem i zapytać u źródła skąd się to bierze i jak temu przeciwdziałać.

Proces weryfikacji

Tuż po uzupełnieniu swoich danych należy zweryfikować swoje dane osobowe wysyłając dokument tożsamości oraz jakiś papier potwierdzający adres zamieszkania.

Potwierdzenie tożsamości 

  • Dowód osobisty
  • Paszport
  • Prawo jazdy

Powyższych dokumentów możemy użyć do zweryfikowania konta. Należy pamiętać o tym, aby nie wysyłać skanów tych dokumentów. Najlepiej zrobić zdjęcie (z dwóch stron) tak, aby wszystkie rogi dokumentu były widoczne.

Potwierdzenie adresu zamieszkania

  • Rachunek
  • Potwierdzenie z banku
  • Potwierdzenie przelewu

W tym miejscu najczęściej zaczynają się schody. Osobiście zalecam pobrać potwierdzenie przelewu ze swojego banku i wysłać ten dokument do weryfikacji – jest to najszybsza droga. Możesz również zadzwonić do banku i poprosić o dokument potwierdzający Twoją tożsamość. Wtedy najczęściej bank wyśle Ci pocztą dokument wraz z kopią PDF na email. Zaznaczam, że jest to opcja płatna. Reasumując ważne jest to, aby nie wysyłać zdjęcia, a skany dokumentów. Zdjęcie najczęściej nie przejdzie.

Pamiętaj, że zawsze po odrzuceniu Twoich dokumentów otrzymasz email z informacją o tym dlaczego Twoje dokumenty zostały odrzucone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *